18 Ağustos 2010 Çarşamba

Haydi Tayyip var mısın?

Erdoğan dün İstanbul'da katıldığı bir iftar yemeğinde TÜSİAD'a öyle sözler etti ki biz de soL ekibi olarak heyecanlandık. Hazır referandum pazarlıkları gündemdeyken bir pazarlık da biz başlatabiliriz diye düşündük, taleplerimizi sıraladık. Haydi Tayyip var mısın?

Gündüz AKP Afyon İl Başkanı Mehmet Zeybek konuştu: 13 Eylül sabahı Türkiye'nin selameti açısından büyük bir gün olacak. O gün, mutlu azınlığın 72 milyon vatandaşa tahakküm ve baskısı sona erecek.

Ardından gece de Başbakan Erdoğan iftar yemeğinde kendinden geçti: Bu ülkeyi biz sermayenin hegomanyasına terk etmeyeceğiz.

12 Eylül yakınlaşırken madem pazarlıklar arttı, biz de soL ekibi olarak Başbakan'ın TÜSİAD'a söylediklerinin ardından pazarlık kapısını araladık.
Eğer Erdoğan taleplerimize destek verirse elbette ki bu Anayasa değişikliğini destekeyeceğiz.

Haydi Tayyip var mısın?
1- Sermayenin hegemonyasını geriletmeye var mısın Tayyip? O zaman Ülker'den başlayalım. Var mısın Ülker'i kamulaştırmaya?

2- Oğlunun gemiciğini kamulaştırıp, 'mutlu azınlığın 72 milyon vatandaşa tahakküm ve baskısına son vermeye' var mısın?

3- Boğaz'ın en güzel yerlerinden olan Kısıklı'daki villalarını ve bu araziyi devlete bırakıp, biraz halkın arasına karışmaya var mısın?

4- Geçtiğimiz gün sattığın BEDAŞ, GEDİZ Elektrik ve Başkent Doğalgaz'ı Karamehmet'ten geri almaya var mısın?

5- TÜSİAD'a üye en büyük sermaye grubu olan Koç Holding'e sattığın ülkenin en büyük sanayi kuruluşu TÜPRAŞ'ı tekrar kamulaştırmaya var mısın?

6- Ankara'nın soğunda polisini saldırtıp bütün taleplerini geri çevirdiğin TEKEL işçilerini kamuda kadrolu olarak istihdam etmeye var mısın?

7- Tayyip, sen sayılarla konuşmayı seversin. Yoksulluk sınırının 2 bin TL'nin üzerinde olduğu ülkemizde asgari ücretin 576 TL olduğunu da miting kürsülerinde o kallavi sesinle dillendirmeye var mısın?

8- Milyonlarca doları bulan servetini küsüratı ile açıklayıp, miting kürsülerinde 'sermaye benim' diye itirafta bulunmaya var mısın?

9- Arap şeyhleri ile yakınlığının nereden geldiğini açıklamaya var mısın? Arap şeyhlerine sermayedar yerine hangi kelime ile seslendiğini, Dolmabahçe Sarayı'ndaki yemeklerinizde neler konuştuğunuzu açıklamaya var mısın?

10- Senin hafızan iyidir. Bir zamanlar dershanelerle de mücadele edeceğini söylemiştin, sonra ülkemizdeki dershane sektörü şahlandı. Bu durumu yine miting kürsülerinden o kallavi sesinle ve rakamlarla açıklamaya var mısın?

11- TÜSİAD'a sermaye diyorsun da MÜSİAD ve TUSKON'a ne diyorsun? Onların da hegemonyasını geriletmeye var mısın?

Kaynak & Çağrı: soL ekibi olarak Tayyip'i "bu ülkeyi sermayenin hegemonyasına terk etmeme" mücadelesinde yalnız bırakmayacağımızı, eğer taleplerimizi kabul ederse Anayasa paketine destek vereceğimize söz verdiğimizi ilan ediyoruz.

Hiç yorum yok: