21 Kasım 2011 Pazartesi

Peki, Taraf kapatılsın kampanyası ne zaman başlıyor?

Ekşisözlük'ün din karşıtı bir site olduğu ve kapatılması gerektiği yönünde bir kampanyanın öncüsü olan Taraf gazetesi yazarı Mehmet Baransu’ya tepki olarak Twitter’da “Ekşisözlüğüme dokunma” hareketi başlatıldı. Sosyal paylaşım sitelerinde Baransu’ya tepki gösterenler, “Halkı tahrik eden, kin ve nefret odağı Taraf kapatılsın” şeklinde görüş ve yorumlarda bulunuyorlar.

Baransu, Ekşisözlük’e karşı savaşını geçtiğimiz günlerde Ekşisözlük yazarlarından Ahmet M.S.'ye “dini değerleri alenen aşağılama” iddiasıyla 1.5 yıla kadar hapis talebiyle dava açılmasıyla başlattı. M.S "din saçmalığı" başlıklı 'entry'sinde kendi fikirlerini dile getirdiğini savundu. Ancak Twitter'da daha sonuçlanmamış bu dava örnek gösterilerek bir kampanya başlatıldı.

Taraf gazetesi yazarı Mehmet Baransu da bu kampanyanın öncülerinden oldu. Baransu ve destekçileri Ekşisözlük'ün din karşıtı bir site olduğunu ve kapatılması gerektiğini iddia ettiler ve Twitter üzerinden bir kampanya başlattı. Baransu’ya ilk destek Önder Aytaç’tan geldi.

Hiç yorum yok: