22 Nisan 2012 Pazar

RedHack ve sosyalistlere karşı medya yalanları!

Habercilik adına manüplasyon yapmakla ünlü medya araçları bu kez de RedHack'e takıldılar. 

İlk önce, "bir yerlerde masa başında" hazırlanmış haberleri yayınlayan manüplatif yayın organları, bu yöntemin yanında sanal "milliyetçi ümmetçi devletçi korsanlara" da yer vermeye başladı. Akıncılar ismini alan bir sanal grup ortalık yerde şunu bunu yaptık diyerek gezindi ve manüplatif yayın organlarından Cihan haber ajansı da bunu hemen bir kahramanlık öyküsü kıvamında devreye soktu. Güvendikleri şey yapılan bu haberin ulaştığı kesimlerin gerçeğe ulaşmayacakları. Manüplatif "haber" yapmanın anlamı da burada. 

Çağdaş Ses'den Ece Sevim Öztürk'ün yaptığı habere göre RedHack'ın çevresinde örülen ikili bir hale var. Birincisi onun yaptıklarını destekleyenler ve bu desteğin sadece sözde kalmayıp teknik anlamda da desteğe döndüğünü gösteriyor. 

Diğer yanda ise RedHack'ı bir kaşık suda boğmak isteyenler. 

RedHack destekçileri Cesaretle kendilerini ortaya koyup yaptıklarını açıkça yapmayı seçiyorlar. RedHack'ı bir kaşık suda boğmak için çırpınanlar ise devam ede gelen karanlık koridorlarda düzenlenen senaryolarla hareket ediyorlar.

RedHack bir şeyi başardı mı sorusuna verilecek yanıt evet başardı olacatır. Başardıkları şey ne bir internet sitesini çökertmeleri ne bir internet sitesine sızmalarıdır. Başarıları ezilenlerin, yoksulların sosyalistlerin ortak bir mücadelede buluştukları zaman güç olacaklarını bir kez daha göstermeleridir.

RedHack anlaşılan o ki sadece sanal dünyanın bir aktörü olmayacaktır. Hayatın diğer alanlarında da var olacaktır. Yakında RedHack ismini meydanlarda görmek doğal bir yansıma olacaktır.

Lenin bugün 142 yaşında. Onun takipçilerinden bir grup olan RedHack, sosyalistlerin kapitalizm var oldukça savaşacaklarını ve değişik mücadele araçlarını ustaca kullanacaklarını gösteren bir kanıttır.

 Aşağıda Çağdaş Ses'den, Ece Sevim Öztürk'ün haberi yer almakta.
   

CİHAN haber ajansının haberine göre, Gülen cemaatine yakın olarak adlandırılan Akıncılar, sosyalist hacker grubu RedHack’a saldırarak e-postalarını bloke ettiler. RedHack ise saldırıyı yalanlayarak, CİHAN’ın asparagas haber yaptığını belirtirken, dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous da RedHack’e destek açıklaması yaptı.

CİHAN’ın haberinde Akıncıların açıklaması olarak, “Cyber-Warrior-Akıncılar grubu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Şimdiye kadar her ne türlü olursa olsun vatan toprağı saydığımız devlet sitelerinin savunuculuğunu yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Devlet sitelerine saldıran her grubun, talep gelmesi durumunda bilgilerini, belgelerini paylaşmaya daima hazır durumdayız. Bu grup, yapmış oldukları saldırıları, halk için yaptıklarını dile getirseler de yapılan saldırıların içeriğine bakıldığında belirli bir siyasi görüşe haiz kişilerin olduğu anlaşılmaktadır” ifadelerine yer verildi.

Sosyalist hacker grubu RedHack ise, sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan yaptığı açıklamada “Tum maillerimiz sağlam, tüm yönetim kadromuz keyfinde” diyerek asparagas olduğunu belirttiği haberi yalanladı.

Akıncılar için “cemaatin para verip, dernek ve şirket açtırdığı bir grup ezik” tanımlamasında bulunan RedHack, Akıncılar’ın RedHack’ın eylemlerinden dolayı ‘musluğunun kesildiği’ni belirterek, bu sebepten telaşa düştüklerini söyledi.

Cemaatin eylemlerinden duydukları rahatsızlık neticesinde, kendilerini yakalayamayacaklarını bildikleri için asparagas haber olayına girdiklerini belirten RedHack, bu haberler karşısında çok eğlendiklerini belirtti.

RedHack, CİHAN’ın haberini şu sözlerle tahlil etti; “Devlet bizleri terörist ilan ederken, başka bir grubun "illegal" işlerine göz yumuyor, iş birliği yapıyor! Bu cemaatin Kenan Evren tohumu olduğunun kanıtıdır! Asparagas haberlerle sadece kendi ezikliklerini bize kanıtlarlar. Cihan haber kimdir, nedir? Haberci midir? Yersen Amaçlari belli, 70'lerde olduğu gibi hedef saptırarak asil hedefi korumak ama yemeyecegiz, çoluk çocukla uğraşmayacağız! Cemaate yönelmeye Ezilen cefakar, çilekes halkımızın, tüm dışlanan, ötelenen, onurlu kesimlerin yani ötekilerin sesi olmaya devam edeceğiz!

RedHack Burada!”

-RedHack’e destek eylemleri-
Aynı zamanda RedHack’a destek eylemleri yurt çapında büyümeye başladı. RedHack'e yönelik baskıdan kaynaklı olarak devrimci grup DG Virus tarafından, Denizli Vergi Dairesi’nin resmi web sitesi http://dvdb.gov.tr/ hacklendi.

Devrimci Gençlik Virüs Ekibi (DG Virüs), hacklediği Denizli Vergi Dairesi’nin sitesine, “İmamın ordusu ve bütün kuklaları bilsin ki, sosyalistler olarak yoldaşlarımızı yalnız bırakmıyoruz. Savaş istiyorsanız artık bu savaşta biz de varız” yazdı.

-Anonymous da desteğini açıkladı-
 Dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous, RedHack’a desteğini, yayınladığı bir video ile açıkladı. Sansürcü, baskıcı ve ifade özgürlüğünden ölümüne korkan Türk hükümetinin kirli sırlarını ifşa eden RedHack’ın her zaman her koşulda yanında olduklarını belirten Anonymous, Türk hükümetinin özgürlüklere bakış açısını derin bir şekilde analiz etti.

İşte Anonymous’un o açıklaması:

RedHack’a karşı yapılan bir saldırı, bedava bilgi, basın özgürlüğü ve ifade özgürlüğüne karşı yapılmış bir saldırıdır. Türk hükümeti açık internet bilgisinden korkuyor, hem de ne korkma! Türk sol-kanat hacker grubu RedHack, Emniyet Teşkilatı’nın gizli belgelerini ele geçirerek ve bir kısmını yayınlayarak Türk hükümetinin başarısızlığını ortaya koydu. Onların Ankara polisinin sistemlerine sızması ve bilgilerini ele geçirmeleri, Ankara polisinin kirli faaliyetlerini – devlet darbesini, nasıl yasa dışı yollarla delil topladıklarını ve oluşturdukları yaygın muhbir kültürünü - açık bir şekilde ortaya koydu.

Türk hükümeti devletin resmi sitesinin hacklendiğini itiraf ederek, elindeki her türlü imkanı RedHack’ı yakalamak için kullanacağını söyledi.

RedHack’ı ele geçirmek ve halkın yüreğine korku salmak için, onlar yerine sadece ilişkili sosyal medya hesaplarını paylaşan masum insanları tutukladı. Gözaltında olanlardan 7 tanesi tutuklandı.

RedHack polisin çabasını başarısız ilan ederek, “yanlış insanları tutukladınız, biz buradayız” dedi.

RedHack eylemlerine devam etti ve polisin yüzlerce web sitesini daha hacklemesine rağmen masum insanlar tutuklu bırakılmaya devam edildi.

Hükümet RedHack’i terör örgütü ilan etti ve silah olarak klavye ve ekranı, delil olarak ise PlayStation CD’lerini kabul ederek, soruşturmayı özel yetkili savcılığa havale etti. Hiç şüphe yok ki hükümetin bir sonraki hamlesi İnterpol’den, belki de CIA’den yardım istemek olacak.

Türk hükümeti çaresiz. Onlar korkuyorlar. Türk hükümeti aslında ölüm korkusuna maruz kalmış.

Türkiye, basın özgürlüğünün bası altına alınması ve tutuklu gazeteci sayısı açısından dünyanın en kötü ülkeleri arasında yer alıyor.

Türk hükümeti, kitapları henüz yayınlanmadan önce yok etmeye çalışır ve korkutup, sindirmek için gazetecileri tutuklar. Çünkü hükümet bilgiden korkuyor.

Hükümet basını susturduğunda, bilgi akışı internet ve sosyal medya üzerinden sağlanmaya başladı. Böylece hükümet, baskı ve sansür araçlarını internet üzerinden ifade özgürlüğünü kullananları ezmek için elinden gelenin en iyisini yaparak kullanmaya başladı. Örneğin, hükümet hiçbir yasal dayanak sunmadan, RedHack tarafından işletilen bazı web sitelerine erişimi engelledi.

Türkiye internet sansüründe dünyanın en kötü ülkeleri arasında yer alıyor. Türk hükümeti özgürce bilginin akmasından korkuyor. Ancak internet baskı altına alabilmek için kolay bir alan değil. Unutmayın; hükümetin kirli sırlarını afişe eden RedHack’a yönelik saldırı, basın özgürlüğüne, ifade özgürlüğüne ve sansürsüz bilgi edinme hakkına karşı yapılan saldırılarla aynıdır. Bu saldırılar meşru değildir.

Anonymous Türk insanları için özgür bilgiyi destekleyen RedHack’ı desteklemektedir. Biz Anonymous olarak RedHack’a karşı yapılan bu gayrı meşru saldırının durdurulmasını talep ediyoruz. Biz gerçeği ortaya çıkarmak için uğraşanların içine korku salmak için yapılan bu operasyonların durdurulmasını talep ediyoruz.

Anonymous ve Türkiye’de çalışan herkes, RedHack’ı özgür bilginin önüne koyulan bariyerleri aşmak için desteklemeye sonuna kadar devam edecek.

RedHack’a verdiğimiz bu desteği her yolla göstereceğiz. Biz Anonymous’uz. Biz kalabalığız. Biz unutmayız. Bekle bizi.” (Çağdaş Ses - Ece Sevim Öztürk)


Hiç yorum yok: