8 Mayıs 2012 Salı

Grup Yorum'a Suriye'yle dayanışma konseri baskını!

Grup Yorum, Suriye'ye askeri müdahaleye karşı Suriye halkıyla dayanışmak için 13 Mayıs'ta konser verecek. Antakya'da gerçekleştirilecek konser öncesi konser organizasyonunda yer alanların evleri basılarak gözaltına alındılar.
Grup Yorum, Suriye halkıyla dayanışmak için 13 Mayıs Cumartesi günü Antakya Doğuş Okulları önünde konser verecek. Ancak Grup Yorum, konser öncesinde artık bir klasik halini alan polis baskınına yeniden uğradı. Konser organizasyonunda yer alanların evleri ve Hatay Haklar Derneği basılarak gözaltına alındı.
"Acizliğinizle yine başaramayacaksınız"
Operasyona ilişkin açıklama yapan Grup Yorum üyeleri, konserlerinin engellenmek istendiğini ve baskınların bu amaçla gerçekleştirildiğini vurgulayarak, "Amerikan işbirlikçiliğinin sonu yoktur, acizliğinizle yine başaramayacaksınız" dedi.
"Suriye halkıyla dayanışmamız engellenemez"
Suriye’de emperyalizme ve onun işbirlikçilerine karşı direnenlerin yanında olduklarını haykıracaklarını ifade eden Grup Yorum üyeleri açıklamalarında, "Başta Arap halkımız olmak üzere 13 Mayıs’ta hedeflediğimizin çok daha üstünde bir kalabalık ve çoşku yaratalım. Anlasınlar Suriye ve tüm dünya halkları ile dayanışmamızı hiçbir güç engelleyemez. Tüm dinleyicilerimizi 13 Mayıs’ta Antakya’da yapacağımız 'Amerika ve İşbirlikçileri Suriye’den Defol' konserine katılmaya, ellerinden gelen her türlü imkanı kullanarak konserin tanıtımı için çalışmaları büyütmeye davet ediyoruz" dedi.
Açıklamada, gözaltına alınanların serbest bırakılması istenilerek, "Suriye halkı ile dayanışmamız engellenemez, türküler susmaz halaylar sürer" denildi.
yorum1.jpg

Hiç yorum yok: