6 Mayıs 2012 Pazar

RedHack: 40 yıl önce idam edilen, Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan için eylem yaptı

Kızıl Hacker grubu RedHack, 40 yıl önce idam sehpasına götürülen üç fidan, Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan için eylem yaptı.
AKP Sivas İl Başkanlığı sitesini hackleyen Redhack İl Yönetim tablosunun il başkanı kısmına liderlerinin sembolü olan Şirin Baba'nın fotoğrafını koydu.
RedHack, eylemini twitterdan,"Sarkislaya yolumuz dusmesin demedik, Gemerek diyarini bir daha ziyaret ettik.. Denizler yasiyor" mesajı ile duyurdu.
Redhack, Twitter hesabından eylemlerinin nedenlerini ise şöyle açıkladı:
"Denizler 40 yıl sonra oraya uğradığında kime karşı savaşırdı dedik ve belediyesi de olan Sivas AKP'yi hackledik. Bu anlamda Sivas'a 40 yıl sonra 'teknolojik' olarak uğradık. Ama fiziksel olarak uğrayacağımız günler de uzak değil."
"AKP ana sayfasına Deniz'in resmini koyduk, başkan kısmına da Şirin Baba'yı yerleştirdik ;) birde yazı yazdık. Yazıda 72'de bizler 6. Filo'yu denize dökerken onların 6. Filo'yu kıble yapıp namaz kıldığını bugün de doları seccade yaptıklarını ve halka kan kusturduklarını yazdık."
"Onlardan korkmadığımızı dile getirirken, Anonymous, DG Virus, AnarchyCrew gibi kardeşlerimize selam çaktık. Son olarak savci Hakan'a selam gonderip 'playstation'li anaokulluları' neden tutuklamadığını, sesinin çıkmadığını, alındığımızı yazdık." (CNN Türk)

Hiç yorum yok: