3 Mayıs 2012 Perşembe

RedHack'tan siber saldırı

Bugün ilk olarak yüzlerce öğrencinin rahatsızlanmasına yol açan, süt firmalarının sitelerini hackleyen RedHack, şimdi de Anonymous işbirliği sonucunda, AKP'li Belediye Başkanı Melih Gökçek'in internet sitesi çökertti.

“SÜTÜ BOZUK İNSANLARIN
İKTİDAR OLDUĞU ÜLKEDE
SÜTLERİN BOZUK OLMASI NORMALDİR”
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan "Okul sütü-akıl küpü" başlıklı projenin her adımında bir skandala dönüşmesi üzerine kızıl hackerlar grubu RedHack, süt tedariki yapan üç firmanın internet sitelerini hackledi. Yörükoğlu Gıda, Gülsan Gıda ve Pınar Süt'ün sitelerini hackleyen RedHack, söz konusu sitelerde "Sütü bozuk insanların iktidar olduğu bir ülkede sütlerin bozuk olması normaldir" mesajını yayımladı.

RedHack'in mesajında şunlar söylendi:
Duyduk ki bozuk süt ihalesini alan sizmişsiniz, o bölgede dağıtan da sizmişsiniz .. Uğrayalim da bu "sütü bozuklar" kim bir gorelim dedik...  
Yok yanlış anlamayın, sadece siz suçlu değilsiniz, sizin gibilerin "badem bıyığına" ve hacı yağı kokusuna bakarak ihaleleri "peşkeş" çektirenlerdedir asıl suç.. 
"Sütü bozuk insanların iktidar olduğu bir ulkede sütlerin bozuk olması normaldir." 
Size de cemaatinize de bundan sonra rahat yok! Çünkü artık RedHack var! Aslında sizi hacklemedik, "psikolojik" olarak öyle görüyorsunuz ;)
SAVCIYA MESAJ: "SÜTÜ BOŞVERİN BİR BARDAK SOĞUK SU İÇİN"
Mesajın altında RedHack'e yönelik soruşturmayı yürüten Özel Yetkili Savcı Hakan Yüksel'e de bir mesaj gönderdi:
Not: Savci Hakan'a selam olsun ve bizden bir sut içsin ya da boş verin, aşırı doz alır felan ;) en iyisi bir bardak "soğuk su" içsin ;)
SİBER SALDIRI
RedHack, Twitter'dan yaptığı açıklamada, Melih Gökçek'in kişisel internet sitesini "Türkiye halklarına yönelik baskılardan dolayı" çökerttiğini duyurdu. Ayrıca Anonymous ve RedHack saldırılarına karşı kurumlara dikkatli olun çağrısı yapan TÜBİTAK'ın internet sitesi de Anonymous ve RedHack tarafından çökertildi.

Redhack, TTNet'i hacklediğini Twitter'dan duyurdu. RedHack, Twitter'dan yaptığı açıklmada "3 zehirli süt dağıtımcısı, Sağlık Bakanlığı, Melih Gökçek ve bizlere efelenen 'yeşil' TÜBİTAK sitesi hakclendi" dedi.

RedHack, TTnet'in de sitesini haklediğini şu cümlelerle duyurdu; "Gecenlerde RedHack bize saldirmadi, Anonymous'un saldirilari geri tepti diyen soyguncu TTNet'e ceza!"

Hacker grubu RedHack, "Gecen gün kurumlara 'RedHack ve Anonymousa karsi dikkatli olun" diye önlem paketi gönderen http://tubitak.gov.tr sizlere ömür!" diye belirtti.

RedHack ayrıca Sağlık Bakanlığı'nın sitesine de erişimi durdurdu. RedHack, eylemelerini açıkladıkları twitlerde şunları yazdı; "Süt içmeyin ayran için' diyen http://www.saglik.gov.tr/ #RedHack'e destek amacıyla operasyonlar düzenleyen #Anonymous tarafından çökertildi!" denildi.

RedHack, Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek'in resmi internet sitesinin RedHack ve Anonymous tarafından çökertildiğini duyurdu. Eylemlerin ardından RedHack "Cemaat için kara gün" ifadesini kullanması dikkat çekti.
RedHack ★ ‏ an itibariyle TTNet kablo dosuyor, "fiber yalan" kablosu;) http://www.ttnet.com.tr/ Sen almanya'ya kablo doseyecegine, borusan'a gir. ;) 
RedHack ★ ‏ @r3dh4ck 
Gecenlerde RedHack bize saldirmadi, Anonymous'un saldirilari geri tepti diyen soyguncu TTNet'e ceza!- Son olarak RedHack Sağlık Bakanlığı'nın internet sitesini de hackledi. 
@AnonsTurkey'den 15.53'te Sağlık Bakanlığı'nın sitesinin çökertileceği duyurusu yapılmıştı.  
RedHack ★ ‏ @r3dh4ck 
Zaman gazetesi yani http://www.zaman.com.tr olasi bir saldiriya karsi kendini yurtdisina kapamis, eli fi$te bekliyor ;)

Hiç yorum yok: