21 Mayıs 2012 Pazartesi

soL PortaL'ın çağrısı: 'Gerçekleri bizde görün... Güne soL’dan bakın'

Gerçekleri görenlerin, duyanların, söyleyenlerin yaygınlaşmasını sağlamak için çabalayan soL portal, güne soL'dan bakanların sayısını artırmak için desteğinizi istiyor.

Mizaru, Kikazaru, Iwazaru sözcükleri muhtemelen büyük kısmımıza bir şey ifade etmez. Ama bunların “üç maymun” olduklarını söylersek, herhalde hepimizin kafasında hemen o gözünü, kulağını ve ağzını kapatmış figürler canlanacaktır.

M.Ö. 470 civarlarına, Konfüçyus’a dayanan “üç maymun” miti sonrasında özellikle Japonya’da yaygınlaşmış. “Kötülüğü görme, kötülüğü duyma, kötü konuşma” anlamına gelen Mizaru, Kikazaru, Iwazaru adları verilmiş onlara… İlk ortaya çıktıklarında olumlu bir anlam taşımaktaymış bu figürler; ama sonra, kim bilir belki de Aydınlanma’dan sonra, bugünkü olumsuz anlamına bürünmüş.

Belki de aklın ve insan iradesinin yükselişi değiştirdi bu eylemsizlik vaaz eden mitin toplumsal algıdaki anlamını…

Bunları şu nedenle anlatıyoruz: soL portal’ın tanıtım kampanyasının ana kavramı tersine çevrilmiş, yani “aydınlanmış üç maymun”.

“Tanıtım için maymuna mı çevirdiniz kendinizi” demeyin hemen, önce sloganımıza kulak verin:Gerçekleri görmek, duymak, söylemek için güne soL’dan bakın!

Gerçekleri görene, duyana ve de söyleyene “maymun” diyenin ise alnını karışlayıp geçiverelim.

Herkesin bildiği, hemen çağrışım yapan basit bir imgeyi özellikle seçtik. Çünkü amacımız daha fazla insanın soL’u tanımasını, güne soL’dan bakmasını sağlamak.

soL okurlarının ve dostlarının katkısıyla hazırladığımız tanıtım filmlerinin ilkini bugün sizlerle paylaşıyoruz ve bir kez daha, etkili bir tanıtım için sizlerin desteğini bekliyoruz. Bu hafta boyunca yayımlayacağımız soL tanıtım filmlerini mümkün olduğunca yaygınlaştırmamıza yardımcı olacağınızı umuyoruz. Bu mektubu paylaşarak, tanıtım filmlerini varsa sitenizde, Facebook sayfanızda yayımlayarak ya da önemsediğiniz soL haberlerini dostlarınıza ulaştırarak…

Hep birlikte, soL portalı daha geniş bir okur kitlesiyle buluşturarak, gerçekleri görenlerin, duyanların ve söyleyenlerin sayısını artıralım.

soL Portal Yayın Kurulu

Hiç yorum yok: