4 Haziran 2012 Pazartesi

Suriye hakkındaki yalanlara kanma!

1 Haziran 2010 tarihinde Komünist Dergisi Sf: 3’de yayımlanan “Suriye hakkındaki yalanlara kanma” başlıklı yazısını FKBC olarak okurlarımızla paylaşıyoruz.

Başta ABD ve İngiltere olmak üzere batılı emperyalistler AKP’yi arkadan ittirdiler. Esad devrilmeliydi…

Sonra AKP buna balıklama atladı. Tüccar siyaset gereği, hiç olmazsa dediler, taşeron ihalesini kapalım!

Suriye’deki gericiler iç savaş çıkartmak için AKP tarafından beslendi. Sadece kamp kurmadılar. Sınırdan silah soktular. Libya’dan paralı asker getirdiler, sabotaj eylemleri düzenlediler, “Alevileri yok edeceğiz” türünden nefret mesajları yaydılar.

Ama evdeki hesap çarşıya uymadı. Suriye direndi, ilerici güçler emperyalist provokasyona karşı kol kola girdi, uluslararası dengeler ülkenin parçalanmasına engel oldu. Şimdi AKP yeni yalanlar kartını çıkartıyor. Esad Türkiye’de terör eylemleri yaptırtıyormuş…

Halkımıza duyuyoruz. Bu yeni bir kirli propaganda örneğidir. AKP yalanla, dolanla ülkemizi savaşa sokmaya çalışıyor. Ama tersi doğru. AKP hükümeti bir komşu ülkede teröristleri destekliyor!

Halkımıza sesleniyoruz: Savaştan, terörden kaçınmak için Suriye yalanlarına kanmayın!
TKP’NİN SESİ | Komünist Dergisi, 1 Haziran ’12, Sayı: 361

Emperyalist yalan ve saldırılara karşı, Suriye üzerine kurgulanan tezgâhı göstermek amacıyla da FKBC’nin de içinde yer almış olduğu ‘Suriye Halkı Yalnız Değildir’ başlığıyla oluşturulan gruba desteklerinizi bekliyoruz.
 
Faşizme Karşı Birleşik Cephe (FKBC)

Hiç yorum yok: