11 Temmuz 2012 Çarşamba

Anonymous'tan, Türkiye'ye uyarı! ‘Bizi bekleyin!’

Dünyaca ünlü Hacker grubu Anonymous,  RedHack'i, logosu ve manifestosuna dayanılarak hiçbir yargı kararı olmadan 'terör örgütü' ilan eden Türkiye'ye ve halk üzerinde oluşturulan korku imparatorluğuna karşı, RedHack'e destek amaçlı bir bildiri yayınladı.

"Biz, gerçeği ortaya çıkarmak isteyenlere korku aşılamaya çalışan bu operasyonların durdurulmasını istiyoruz. Anonymous, RedHack’i ve özgür bilgiye ulaşmayı engelleyen duvarları yıkmaya çalışan herkesi sonuna kadar destekleyecektir. Bu desteği elimizdeki tüm imkânlarla vereceğiz."
Anonymous'un Redhack'e destek bildirisi 
Merhaba Türkiye...
Biz Anonymousuz!
RedHack takımını “Terör Örgütleri” listesine almaya hazırlandığınız dikkatimizi çekti... Sosyalist RedHack grubu dün Türkiye Dış İşleri Bakanlığı sitesini indirmiş ve site içeriğini Türkiye Başbakanı’nın Libya eski diktatörü Muammer Kaddafi ve Suriye Başbakanı Beşar Esad’ı kucakladığı resimlerle değiştirmiştir: "Dışişleri değil Savaş ve Kölelik işleri" ve “Dün Kardeş bugün düşman” altyazıları vardı. (Naci)Koru olayın  “güvenlik açığı” sebebiyle olduğunu ifade etti. RedHack üyesi olduklarından şüphelenilen yedi kişi hala tutuklu.
Grup üzerinde yapılan soruşturma kritik bir pozisyona geldi.
Kapsamlı soruşturmayı yürüten savcılar, grubu “Terör Örgütleri” listesine almaya hazırlanıyorlar. Savcılık Terörle Mücadele Şubeye verdiği raporda grubun Marksist-Leninist bir manifestosu olduğunu vurguladı, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünden bu grubun ceza hukukuna göre terör organizasyonu sayılıp sayılamayacağı konusunda görüş istedi.
RedHack’in cevabı ise:
“Kardeşim biz yakalanmayı ya da öldürülmeyi dert etmiyoruz, Türkiye insanına hala birçok şey sunabileceğimizi düşünüyoruz.  Endişemiz bu yüzdendir. Eğer biz yenilirsek bu insanlar mevcut faşist rejim altında ezilmeye devam edecekler. En azından şimdilik bizimle birlikte bir umut görüyorlar.  İnsanların bize hala ihtiyacı var” oldu.
RedHack grubu önümüzdeki saatlerin ve günlerin onlara neler göstereceğini bilmiyor.
Biz, RedHack’e karşı yapılan kanunsuz saldırılmaların durdurulmasını istiyoruz. Biz, RedHack’le ilgisi olmayan masum insanların derhal salıverilmesini istiyoruz. Biz, gerçeği ortaya çıkarmak isteyenlere korku aşılamaya çalışan bu operasyonların durdurulmasını istiyoruz. Anonymous, RedHack’i ve özgür bilgiye ulaşmayı engelleyen duvarları yıkmaya çalışan herkesi sonuna kadar destekleyecektir. Bu desteği elimizdeki tüm imkânlarla vereceğiz.
RedHack’e saldırı özgür bilgiye, özgür basına, özgür ifadeye ve Anonymous’a saldırı demektir!
Biz Anonymousuz!
Biz birliğiz (Lejyonuz)!
Biz affetmeyiz!Biz unutmayız!
Bizi bekleyin!

Hiç yorum yok: