14 Temmuz 2012 Cumartesi

TKP'den Diyarbakır'daki devlet terörü hakkında açıklama

Diyarbakır'da yapılmak istenen “Özgürlük için Demokratik Direniş” mitingine uygulanan devlet terörü hakkında TKP'den açıklama geldi. Açıklamada "Bu ülke Erdoğan ve ekibinin istediği kalıba girmeyecek, boyun eğmeyecektir" denildi. TKP MK, saldırıya uğrayan BDP yönetimine de dayanışma mesajı yayınladı.
Bugün Diyarbakır'da BDP ve DTK'nın düzenlemek istediği “Özgürlük için Demokratik Direniş” mitingine yönelik tüm Diyarbakır'ı savaş alanına çeviren devlet terörü hakkında TKP'den bir açıklama geldi. Açıklamada "Bu ülke Erdoğan ve ekibinin istediği kalıba girmeyecek, boyun eğmeyecektir" denilirken şu ifadelere yer verildi:
"Bu ülke size boyun eğmeyecektir
Diyarbakır'da en temel haklarını kullanarak miting yapmak isteyen BDP üyelerine, mitinge katılmak için toplanan BDP milletvekillerine, parti yöneticilerine ve halka dönük saldırı, AKP yönetiminden sorulacak hesap listesine eklenmiştir. Bu ülke Erdoğan ve ekibinin istediği kalıba girmeyecek, boyun eğmeyecektir. Katillere arka çıkan, onları serbest bırakan, halk kitlelerine, sola, aydınlara, emekçilere şiddet uygulayan bu iktidar mutlaka gidecek, giderken hesap verecektir!
Türkiye Komünist Partisi
Merkez Komite"
TKP MK'dan BDP yönetimine destek mesajı
TKP Merkez Komite tarafından polisin şiddetli saldırısı sonucu bir çoğu ciddi yaralar almış BDP yönetimine hitaben bir de dayanışma mesajı yayınlandı. Mesajda şöyle denildi:
"Sayın Gültan Kışanak ve Selahattin Demirtaş,
Değerli dostlar,
Size, diğer parti yöneticilerine, üyelerinize ve mitinginize katılmak için toplanan halk kitlelerine dönük saldırıyı şiddetle protesto ediyor, yaralanan tüm arkadaşlara geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.
Bu iktidar, halka karşı işlediği suçların hesabını bir bir verecek, insanlığın boyun eğmeyeceğini görecektir.
Dostlukla,
Türkiye Komünist Partisi
Merkez Komite"
(soL -Haber Merkezi)

Hiç yorum yok: