9 Ağustos 2012 Perşembe

TKP'den açıklama: ‘Sopanı da al git’

Türkiye Komünist Partisi, ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'ın 11 Ağustos’ta Türkiye’ye yapacağı ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada, Clinton’ı “sopanı da al git” sloganıyla karşılayacağını duyurdu.
TKP Merkez Komitesi, ABD Dışişleri Bakanı Clinton’ın Suriyeli savaş kışkırtıcıları ile görüşmek ve Türkiye Başbakanı'na İsrailli meslektaşının mektubunu iletmek üzere İstanbul'a geleceğini açıklamasının ardından yaptığı açıklamada, Clinton’ın eylemle karşılanacağını duyurdu ve ekledi: "11 Ağustos Cumartesi günü, bu ülkenin emperyalizmin uşaklarından ibaret olmadığını göstereceğiz.”
Türkiye Komünist Partisi Merkez Komitesi’nin yaptığı açıklamanın tam metni şöyle:
“Sopanı al da git
Hillary Clinton'a böyle sesleneceğiz. 11 Ağustos Cumartesi günü, bu ülkenin emperyalizmin uşaklarından ibaret olmadığını göstereceğiz. ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'ın, Suriyeli savaş kışkırtıcıları ile görüşmek ve Türkiye Başbakanı'na İsrailli meslektaşının mektubunu iletmek üzere İstanbul'a geleceği basın kanalıyla duyuruldu.
Obama'nın, “yumuşak konuş ama büyük bir sopa taşı” cümlesine göndermeyle elinde yuvarladığı beyzbol sopasıyla Tayyip Erdoğan'a telefon talimatlarını verdiği fotoğrafların dünya basınında yayınlanmasının üzerinden pek az bir süre geçti.
Şimdi gerici iktidarın sopalı patronları yüzyüze konuşmaya geliyor.
Bizim bunlara sözümüz bellidir: Sopanızı da alın ve gidin.
Onların uşaklarına, yüzsüz ve utanma duygusundan arınmış gerici iktidara sözümüz de bellidir: Emperyalist patronlarınızla birlikte siz de geldiğiniz gibi gideceksiniz.
Türkiye Komünist Partisi, tüm halkımızı, ilerici gençleri, aydınları, emek ve alınteriyle yaşayanları Hillary Clinton ziyaretine karşı ses vermeye, sesimize katılmaya çağırmaktadır.
Not: 11 Ağustos Cumartesi günü Ankara ve İstanbul'da yapacağımız eylemler için duyurular daha sonra yayınlanacaktır.

Hiç yorum yok: