6 Ekim 2012 Cumartesi

Genç Umut: 'AKP'nin icraatları​na #isyanet ile karşılık veriyoruz!'

Liseli Genç Umut, Twitter üzerinden eylem startı veriyor.. 9 Ekim Salı günü saat 20.00'da Twitter üzerinden AKP'nin ileri demokrasisine, zammına, zulmüne, savaşına, karanlığına, icraatlarına #isyanet başlığı ile yanıt verilecek bir eylem düzenleyecek...
Açıklama metni şöyle:
AKP iktidara geldiği 2002’den bugüne, 10 yıldır eğitimden sağlığa, barınmadan doğaya, kadına, gazeteciye, internete, kültür-sanata, Kürtlere, Alevilere, ırklara, mezheplere, her türlü inanca saldırdı. 2011 yılında üçüncü kez iktidara gelişiyle ‘ustalık dönemine’ girdiğini ilan eden AKP, bugüne kadar sürdürdüğü saldırıların boyutunu ve yaygınlığını daha da arttırdı.

Eğitimi günden güne gericileştiren, paralılaştıran, sınavlarıyla geleceğimizi çalan, bizleri yarış atı yerine koyan AKP, son olarak 4+4+4 uygulaması ile çökmüş eğitim sisteminin üzerine bir darbe daha vurdu. Parasız eğitim isteyen öğrencileri, kendisine muhalif olan gazetecileri tutukladı, interneti sansürledi, tiyatro sahnelerini kapattı, tiyatrolara kendi gerici kadrosunu yerleştirdi. ‘Doğuda savaş, batıda savaş’ diyerek yıllardır Kürt ve Türk halklarını birbirine düşman eğledi. Herkesi Sünnileştirmeye çalışan AKP, diğer mezhepleri, inançları görmezden geldi.‘Kadını erkek ile eşit görmüyorum’ dedi, kadını sadece çocuk doğuran, eşine hizmet eden olarak gördü. Bugün ise savaş çığırtkanlığının sonucunu alan AKP bizleri savaşın eşiğine getirmiştir. AKP'nin savaş politikası kan, intikam, gözyaşı getiriyor bunun karşısında biz gençler barışın ülkesini kuracağız diyerek yanıt vereceğiz!

Şimdi 'İsyan Et'me vaktidir!
Şimdi ise ‘İsyan Et’me vaktidir ; AKP’nin savaş politikasına, ‘ileri demokrasisine’, icraatlarına karşı ‘İsyan Et’ diyerek cevap veriyoruz. Sokaklarda verdiğimiz mücadelemizin yanında AKP’nin her alanda karşısına dikilmek için 9 Ekim Salı günü saat 20:00’da Twitter üzerinden AKP’nin ‘ileri demokrasisi’ne, zamına, zulmüne, savaşına, karanlığına ‘İsyan Et’ diyerek yanıt veriyoruz. Bugün ‘İsyan Et’menin ayrı bir önemi var bizlerde, bugün Ernesto Che Guevara’nın ölümünün 45. yılı. Bugün ‘Che gibi İsyan Et’ diyoruz, bugün onun gibi, yaşadığımız sorunlara, haksızlıklara karşı isyan ediyoruz. Liseli Genç Umut olarak #isyanet başlığı ile Twitter üzerinden yapacağımız eylemde tüm sorunlarımıza #isyanet diyerek yanıt verecek, taleplerimizi dile getireceğiz.
Liseli Genç Umut

Hiç yorum yok: