8 Ekim 2012 Pazartesi

RedHack silahlı terör örgütüymüş!

RedHack hakkında Emniyet Genel Müdürlüğü’nü hacklemesinin ardından açılan soruşturma tamamlandı. Savcılık grup hakkında “silahlı terör örgütüne üye olmak ve çeşitli bilişim suçlarından” 24 yıla kadar hapis cezası istedi!
Kızıl hackerlar grubu RedHack hakkında açılan savcılık soruşturması tamamlandı. Ankara Başsavcıvekilliği tarafından 20 Mart’ta başlatılan soruşturma kapsamında aralarında üniversite öğrencilerinin de bulunduğu yedi kişi tutuklanmıştı. Savcılık tarafından hazırlanan iddianame Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.
24 yıl hapis istemi!
İddianamede örgüte üye olduğu iddia edilen 10 kişi hakkında “silahlı terör örgütüne üyelik ve çeşitli bilişim suçlarından” 8,5 yıl ile 24 yıl arasında hapis cezası istendi. Savcı Mustafa Naşer tarafından yürütülen soruşturma sonucunda hazırlanan iddianamede şüpheliler hakkında “silahlı terör örgütüne üye olmak, açıklanması yasak gizli belgeleri temin etmek, kişisel verileri hukuka ayrı olarak ele geçirmek ve yaymak, bilişim sisteminin işleyişini engellemek veya bozmak, bilişim sistemine hukuka aykırı olarak girmek ve orada kalmak” suçlamalarında bulunuldu.
RedHack ise daha önce yaptığı açıklamalarda tutuklu bulunan kişilerin grupla herhangi bir bağlantısı olmadığını ifade etmişti.
Savcılık hazırlanan iddianameyle, Emniyet Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı’nın da aralarında bulunduğu pek çok devlet sitesini hackleyen grubu “terör suçu” kapsamında değerlendirmekle yetinmeyerek, “silahlı” olduklarını da ileri sürmüş oldu.
Bütün örgütler RedHack’te!
Savcı, iddianamesinde kızıl hackerlar grubunun “silahlı terör örgütü” kapsamında değerlendirilmesini ise şöyle açıkladı:
“Hiyerarşik ve yapısal düzen içerisinde terör örgütü gibi organize oldukları, yazılama ve afişleme olaylarını gerçekleştirdikleri, eylemlerin fotoğraflarını internette yayınladıkları, eylemlere müdahale eden kurumları internet sitelerine saldırıp ele geçirdikleri bilgi ve belgeleri yayınladıkları, kurdukları internet sitelerinde örgütün tanımını yaptıkları...”
“İnternette gerçekleştirdikleri eylemler ile kendileri gibi yapıya sahip THKP/C, THKO, TKP/ML, DHKP/C, MLKP ve PKK gibi Marksist-Leninist-Maoist sol ve bölücü terör örgütlerine dijital destek verdikleri, bu anlamda RedHack Kızılyıldızlar grubuna üye kişilerin, diğer yasadışı örgütlere üye mensup olmasalar dahi örgüt adına suç işleyen konumunda bulundukları belirlenmiştir.”
Böylece savcı RedHack mensuplarını birçok örgütün birden üyesi olarak değerlendirmiş oldu.
RedHack’ten yanıt: “Anadolu’daki tüm örgütleri iddianameye katmışlar”
Twitter hesabından, Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianameyi değerlendiren RedHack ise “24 yıl isteyip Anadolu’daki tüm örgütleri bizim mahkemeye katmışlar. Bak açık söylüyoruz, sinirimizi bozmayın. Bak oğlum git dedik, ona göre” diye yazdı.
Grubun yaklaşık 50 bin takipçisi olan hesabından yayımlanan bir başka mesajda da “Tüm devrimci örgütlerin dijital koluymuşuz; hem de silahlıymışız. Eyvallah teşekkür ederiz, bizi ölümsüz yaptınız” denildi.

Hiç yorum yok: