24 Kasım 2012 Cumartesi

RedHack ilk fırsatta su tabancasıyla saldıracak

BirGün'ün sorularını yanıtlayan RedHack sözcülerinden 'terörist' suçlaması için çarpıcı bir yanıt geldi...

BirGün'ün sorularını yanıtlayan RedHack sözcüleri, kendilerine yönelik 'terörist' suçlaması için "İlk fırsatta su tabancası almaya karar verdik. Böyle bir sululukla başka türlü mücadele zor görünüyor" dediler.


BirGün'den Elif Akgül'ün internet üzerinden R3dh4ck1 adlı twitter kullanıcısı ile yaptığı söyleşi şöyle:

26 Kasım'da RedHack üyesi olmaktan yargılananların duruşması var. Dava sürecini nasıl değerlendiriyorsunuz?
R3dh4ck1: 
Gerçek bir cehalet örneğiyle karşı karşıyayız. Redhack üyeliği ile suçlanan çocukların yaptığı söylenen eylemlere baktığınızda iki şey görürsünüz. Bir tanesi Redhack cümleleri, eylemleri ve yaşam görüşlerinden altınlar yapmışlar. Suçlamaların bu yüzü gayri ciddi.Hükumetin her bir ferdi kendi yaşam görüşleri ve inandıkları doğrular üzerinden Hadisi Şerif'ler paylaşıyorlar. Bu paylaşımlar nasıl ki onları Ehl-i Beyt'e dahil edip devap sahibi yapmazsa; o gençlerin  yaptıkları paylaşımlar da onları Redhack'li yapmaz. İkinci suçlama ise sohbet odalarında bizlerle yaptıkları sohbetler.


Yani yargılanan kişilerin üyeniz olmadığını söylüyorsunuz?
R3dh4ck1: 
Bu gençler bizim üyemiz olsaydı canımız bu kadar yanmazdı. Sonuçlarını bilmediğimiz ve göze almadığımız hiç bir eylemi yapmadık. Bu eylemlerin hiçbirine dahil olmayan, gerici faşist grupların ihbarlarını ciddiye alan çarpık bir adalet anlayışının kurban seçimidir.

İddianamede RedHack'in MLKP THKPC Anonymous gibi örgütlerle bağlantılı olduğu ileri sürülüyor. Bu örgütlerin herhangi biriyle bağınız var mı?
R3dh4ck1: 
İddianamedeki tanımlar “örgütler üstü bir örgüt”e işaret ediyor. Adı geçen tüm örgütleri devrimci selamlarla selamlıyoruz. Eğer bizler bu anılan örgütlerin hepsini tek çatı altında toplayıp, öncüllerimizin bayrağını bu kadar başarıyla taşıyabiliyorsak bundan onur duyarız.

Dava sürecinde “ele geçirilen suç aletleri” arasında Playstation cdleri, modem vs  yer alıyor. Savcılığın “bilişim suçlarına” bu dava özelinde yaklaşımını nasıl değerlendiriyorsunuz?
R3dh4ck1:
 İddianame sürecinde kimse şu soruyu sormayı akıl edememiş belli ki; bu bahsedilen bileşenler ile hack yapılamaz. Bu gençler nasıl olur da bilgisayar sahibi değilken mütemadiyen hack yapmıştır.  Başa çıkamadığı, gerçek manada delil üretemediği, kendi söylem ve yaşam biçimlerine tehdit olarak algıladığı her şey için torbaları var. Çok gözünde duran Balyoz, OdaTV, KCK, Ergenekon davaları bu ucube yargı sisteminin ana torbaları.

Bir de Redhack'in hukuki olarak “silahlı terör örgütü” olarak nitelendirilmesi söz konusu. Söz konusu örgüt olarak sizin silahlarınız nelerdir?
R3dh4ck1:
 Bizlerin silahları zihinsel becerileri, devrimci demokrat donanımları ve onlar için son derece tehlikeli olan fikirleridir. Mesela o kadar silahlı ve sulandırılmış vaziyette ki ilk fırsatta su tabancası almaya karar verdik. Böyle bir sululukla başka türlü mücadele zor görünüyor:)

Son olarak, sayenizde ülke gündemine “siber güvenlik” diye bir konu girdi. Hükumet ve devlet birimlerinin bu konuyu ele alış biçimini nasıl değerlendiriyorsunuz. Keza 1234 kombinasyonlu şifre skandalı hala hatırımızda?
R3dh4ck1: Dünyanın her yerinde kişisel bilgi usulsüzlüğü yüzünden kovulmuş PHORM şirketinin Türkiye'de devlet ile ortak çalışıyor olması konuyu özetleri sanırız.

Hiç yorum yok: