20 Kasım 2012 Salı

RedHack İsrail'e, AKP RedHack’e karşı

Gazze'ye yönelik saldırıların ardından başlayan Anonymous operasyonlarında İsrail devletinin ve sermayesinin internet altyapısına büyük zararlar verildi. Saldırılara RedHack de faal olarak katıldı. Dünyada “terör örgütü” olarak suçlanan ilk hacker grubu olan RedHack’e üye olmakla suçlanan gençler 26 Kasım’da hakim karşısında çıkacak

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının altından küresel hacker grubu Anonymous da İsrail’e karşı siber saldırılara başladı. Son dört günde 60 milyona yakın siber saldırı gerçekleştirilirken 663 internet sitesinin etkisiz hale getirildiği, birçok e-posta ve şifrenin ele geçirildiği duyuruldu ve binlerce İsrailli yetkilinin bilgileri internetten yayımlandı.

Anonymous ele geçirdiği sitelere şu notu bıraktı: "İsrail’i insan haklarını çiğnememesi, İsrail’de interneti kapatmaması, halkına ve komşularına karşı yanlış davranmaması konusunda defalarca uyarmamıza rağmen uyarılarımızın dikkate alınmadığını görüyoruz. İsrail Savunma Bakanlığı ve internet güvenliği güçleri 2012 yılı Kasım ayını siber savaş ayı olarak hatırlayacaklar."

İsrail’deki bir güvenlik şirketi Radware, siber saldırıların hedefleri arasında İsrail ordusuna, Başbakanlık'a, bankalara, yerel yönetimlere, havayolu şirketlerine, altyapı ve işletmelere ait sitelerin bulunduğunu açıkladı.

Duruşmaları 26 Kasım'da
Anonymous’un eylemlerine, bu grubun bir parçası olan Türkiyeli hacker grubu RedHack de faal olarak destek verdi. RedHack, Jerusalem Bankası’nın veri tabanının hacklenmesi ve İsrail Parlamentosu’na yönelik eylemleri gerçekleştirdi.

Dünyada “terör örgütü” olarak suçlanan ilk hacker grubu olan RedHack’e üye olmakla suçlanan ve tutuklu yargılanan gençler 26 Kasım’da hakim karşısında çıkacak. Ankara 13.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek davada, RedHack haberlerini paylaşmakla suçlanan gençler için 24 yıl hapis cezası isteniyor.

RedHack Tutsaklarına Özgürlük Komitesi'nin düzenlediği imza kampanyasına iki günde aralarında sanatçıların, gazetecilerin ve çeşitli siyasi parti temsilcilerinin de bulunduğu 1500 civarından insan destek verdi.

Kaynak: sendika.org

Hiç yorum yok: