26 Kasım 2012 Pazartesi

RedHack'in tahliyelerle ilgili açıklama yaptı

İşte RedHack'in tahliyeler ile ilgili açıklaması;
"Sevgili dostlar, Ankara Emniyeti’ni hacklediğimizin hemen ertesinde "suça göre suçluyu" yaratmak amacıyla, Emniyet tarafından namuslarını ve çizilen karizmalarını kurtarmak için, operasyonla 17 kişi gözaltına alınıp 7'si tutuklanmıştı. O günden sonra bizleri korkutmak için Özel savcılık, Terörle mücadele, MİT ardından Interpol ve FBI gibi kurumları karşımıza çıkardılar.

Bugün yayınladığımız videoda da Özel savcılık, Terörle mücadele, MİT ardından Interpol ve FBI gibi kurumları karşımıza çıkardılar. Bugün yayınladığımız videoda da görüldüğü üzere, FBI'dan bir yetkili "RedHack için Türk Emniyeti’ne yardım ettik" diyordu. Tabi bize yönelik baskı bunla da bitmedi. Karşımıza Fethullahçı hackerları çıkarıp, takipçilerimizi korkutmaya çalıştılar, bize yönelik siteler kurup itibar zedelemeye çalıştılar. O da yetmedi, Duygu, Alaittin ve Cihan adlı gençler bizlere tehditler yaptılar, rehin alarak durmamızı istediler. Fakat durmadık! Korkmadık, Yılmadık, El etek öpmedik, "tamam bu davayı bırakıyoruz" demedik! Aksine eylemlerimizi arttırdık.

Onların asil korktuğu eylemlerimiz değil, "olabilecek bir" Anadolu Baharı fırtınasıydı! İnsanların "yeter ulan" deme ihtimalleriydi. Biz halkımıza bir söz verdik, "bizim yanımızda olan kimseyi yalnız bırakmayacağız" dedik! Bize güvenin dedik ve buna uygun yasadık.

Simdi ise 9 ay sonra binlerce defa "bizimle alakaları yok" dediğimiz gençler serbest bırakıldı! Onların bu 9 Ay'ini kim telafi edecek? Kim onların gençliğinden alınan bu zamanın yerine birşeyler koyabilecek? Hiç kimsenin bunu yapabileceğini sanmıyoruz sadece "pardon" denildi. Bu dava'ya bakarak "hukuk isliyor" denilmesin! Evet, hukuk işliyor ama "bizlerin zoruyla" örgütlü çalışmamızla, utana sıkıla isliyor!

Bu davayla annelere, babalara "çocuğunuz twitterda örgütlere bulaşabilir" denmek istendi ama başarılamadı örgütlü gücümüzle bunu altüst ettik. Demek ki korkmamalıymışız, örgütlü olarak savaşmalı, korkularımızdan kaçmamalıymışız. Çünkü örgütlü bir gücü kimse yenemez, AKP adaleti bile. Çünkü bu davada yargı bize merhamet etmedi, biz adaleti dişlerimizle söke söke aldık! Ve bu örgütlü duruş artık büyümeli, sokaklara taşmalı.

Bu davada bizlerle yan yana olan, onurlu insanlara, doğruyu yazmaktan çekinmeyen değerli basın emekçilerine, sanatçı ve aydınlara, basta Veli Ağbaba, Özgür Özel, İlhan Cihaner, CHP Gençlik Kolları ve Ertuğrul Kürtçü olmak üzere tüm "halkın" vekillerine, bizleri hiçbir koşulda bırakmayan, korkmayan, yılmayan değerli RedHack ailesine, devrimci sosyalist kamuoyuna, kurumlara ve örgütlere ve fedakâr, cefakâr, yiğit Anadolu halkına teşekkür ediyoruz! Canımız halkımıza feda olsun! Canımız onurlu yolumuzda son bulsun!

Biliyoruz, tutuklu ailelerinin, annelerin ve babaların acısını dindiremeyeceğiz fakat bu 9 Ay'ın da hesabını soracağız! Bundan emin olunsun! Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, RedHack olarak ezber bozmaya devam edeceğiz! Hak yerini bulana değin, HACK yerini bulacak!"

Hiç yorum yok: