18 Aralık 2012 Salı

Bilimi satan, emperyalist savaş çığırtkanı Tayyip, ODTÜ’de protesto edildi!

Bilim düşmanlığını künyesine kazımış, eğitim politikaları İmam Hatip okulları açmakla sınırlı bir hükümetin başbakanı köklü bir bilim kuruluşuna savaşa gider gibi gitmiştir. Boyunun ölçüsünü almıştır.

ODTÜ'lü TKP'li Öğrenciler’in Erdoğan'ın okullarına gelecek olması nedeniyle bir bildiri yayınladı. "Bu ne cüret padişah!" başlıklı bildiri şu şekilde:

"Padişahlığa soyunuyor Tayyip Erdoğan. Fermanlar yayınlıyor, önüne geleni tehdit ediyor. Bu arada ülkeye yabancı askerleri, füzeyi doluşturmayı da ihmal etmiyor. Şimdi de ODTÜ'ye geleceğini buyuruyor. Evet. ODTÜ'lüler tarafından sevilmediği ve istenmediği bilinen, 2010 yılında adeta hırsız gibi arka kapıdan girip kaçan, bu arada da okulumuzu gaza boğdurtan, padişah özentisi Tayyip Erdoğan; bu sefer göstere göstere okulumuza gelmeye kalkıyor.

ODTÜ'lüler 10 senedir bu padişah bozuntusunun kim olduğunu biliyor:

Padişah bozuntusu, bilimden ve düşünenden nefret ediyor.
Padişah bozuntusu, halkından korkuyor.
Padişah bozuntusu, sanat düşmanlığı yapıyor.
Padişah bozuntusu, gençliğin ses çıkarmasına tahammül edemiyor.
Padişah bozuntusu, ülke kaynaklarını arsızca satıyor.
Padişah bozuntusu, Amerikan uşaklığını ustalık sayıyor.
Padişah bozuntusu, haince savaş kışkırtıyor.
Padişah bozuntusu, ülkemizi yabancı askerlerle, NATO füzeleriyle dolduruyor.
Padişah bozuntusu, bütün bunlara karşın utanmak nedir bilmiyor.

Padişah bozuntusunun utanmazlığını iyi bilen ODTÜ'lüler soruyor:

Ey padişah! Sende utanma yok. Orasını anladık. Peki sende akıl da mı yok?

İmam Hatip Ortaokullarının başarısızlığı ortadayken, 4+4+4 yasası başına iş açmışken, dindar kindar nesil lafların sadece alay malzemesi olabilirken, Türkiye halkı senin savaş provokasyonlarına ikna olmamışken, çoğunluk olduğun mecliste bile Patriot kararını tartışmaktan korkuyorken, bu ne akılsızlık Tayyip Erdoğan! Bu ne cüret!

Bizden uyarması Başbakan. ODTÜ'lüler sizin meczuplara benzemez. Eminiz ki üniversitemiz bilim düşmanlarını, Amerikancıları, savaş kışkırtıcılarını sessizce buyur etmez. Padişaha külahını ters giydiriverir."

Hiç yorum yok: