16 Aralık 2012 Pazar

Çakal zihniyeti, insanlığı vahşet çağına sürüklüyor!

Emperyalistler eliyle mezbahaya dönüştürülen dünyanın yeni sahnesi bu kez Suriye. Saldırı için her türlü savaş hazırlığı yanı sıra toplumsal ve medyatik hazırlık da hızla yapılmakta. Emperyalistlerin savaş hazırlığına, yandaşı kimi “itibarlı” yazarları da katmış olması, yağmanın akıl ve vicdan ötesi boyutunu göstermekte. Tek sözcükle tiksinç!

Artık herkesin zihninde savaş nedeni apaçık: Ortadoğu’nun petrol yatakları. Tükenen son petrol kalıntısının paylaşımında asıl payı almaya çalışan emperyalistler, aralarında ganimet planında şimdilik anlaştılar. Diplomasi bitti; artık yeni görev savaş tamtamlarının.  Tamtamlara nakarat yazmak, savaş oyunu akılcılaştırmak yazarlık değil, bayağılıktır. Tek sözcükle tiksinç!

Ama durum bu kez dünkünden de vahim: Kendisini Napolyon sanan masum deliler değil bunlar; kitle imha silahlarının tetiğine hükmeden devlet başkanları bu kez kendini Napolyon sanıyor ve savaş sonrasındaki taht törenleri için ellerini ovuşturuyorlar.

Dünya, yakın geçmişte, Irak’ta ve Libya’da “özgürlük ve demokrasi” tuzağının nasıl bir “av tuzağı” olduğunu tarihinin kanlı hafızasına kaydetti. Kimin ganimet çakalı, kimin özgürlükçü, kimin yeni diktatörlük taraftarı olduğunu apaçık biliyor halklar.

Deccal Ortadoğu halklarının kapısını çalıyor.
Türkiye’de bu vahşet ya bir kurşun atımı ya da bir füze atımı uzaklıkta.
Kimse bu savaşa kayıtsız kalamaz artık.
Çünkü iki seçenek bıraktılar herkese: Ya hayır diyeceğiz;
ya da bu kanlı leş paylaşımında, binlerce ölü beden üzerinde
kan ve salya akıtarak pay bekleyen çakallardan olacağız.

Aşağıda imzası olan bizler, ilan ederiz ki; Emperyalist çakallığa çanak tutmak ya da ona boyun eğmek, alçak bir kölelik zihniyetidir.

Suriye’nin yeni mezbaha olmasına suskun kalmayacağız.

Ahmet Telli (Şair), Aydın Çubukçu (Yazar), Şükrü Erbaş (Şair), Sibel Özbudun (Akademisyen), Mahmut Temizyürek (Şair), Temel Demirer (Yazar), Oktay Etiman (Yazar), Adnan Caymaz (Şair), Ali Balkız (Yazar), Mehmet Özer (Fotoğrafçı), Sezai Sarıoğlu (Şair), Emin Şir (Şair), Şenol Morgül (Müzisyen), Adil Okay (Yazar), Bora Balcı (Kameraman), Türkan Namlucu (Fotoğrafçı), Fatin Kanat (Sinemacı), Yılmaz Demiral (Tiyatrocu)

Hiç yorum yok: