18 Ocak 2013 Cuma

Adalet İçin Hukukçular: 'Meslektaşlarımız serbest bırakılsın'

ÇHD'ye yönelik operasyona ve ÇHD'li avukatların gözaltına alınmasına karşı Adalet İçin Hukukçular açıklama yayınladı. Açıklamada, "Meslektaşlarımızın derhal serbest bırakılmasını talep ediyor, AKP'ye karşı mücadeleyi yükseltmeye çağırıyoruz" denildi.

soL - Adalet İçin Hukukçular, Çağdaş Hukukçular Derneği'ne yönelik baskınlara ve ÇHD'li avukatların gözaltına alınmasına ilişkin açıklama yayınladı.

Açıklamada, "Gözaltına alınan meslektaşlarımızın derhal serbest bırakılmasını talep ediyor, AKP iktidarının tüm uygulamalarına karşı direncin artırılması ve ülkemizin karanlığa sürüklenmesine izin vermemek için bir kez daha mücadeleyi yükseltmeye çağırıyoruz" denildi.

Adalet İçin Hukukçular'ın, "Hukuksuzluğa karşı mücadeleyi yükseltelim" başlıklı açıklaması:

"Ülkemiz AKP iktidarı boyunca, özellikle polis ve yargı eliyle, iktidara boyun eğmeyen toplumsal kesimlere karşı birçok saldırıya tanıklık etmiştir. Bugün, 18 Ocak 2013 sabah saatlerinde İstanbul ve Ankara’da Çağdaş Hukukçular Derneği’ne (ÇHD) ve Halkın Hukuk Bürosu’na yapılan operasyonlar yeni bir saldırı ile daha karşı karşıya olduğumuzu gösterdi.

Bugün başlayan ve halen devam etmekte olan operasyonlarla Çağdaş Hukukçular Derneği yönetici ve üyeleri ile Halkın Hukuk Bürosu çalışanları gözaltına alınmıştır.

Avukatlara yapılan operasyonun aslında bütün hukukçulara ve adalet mücadelesi yürütenlere karşı yapıldığı açıktır. AKP bir kez daha kendi siyasi tercihleri doğrultusunda hukuksuzca hareket ettiğini göstermiştir.

Adalet İçin Hukukçular olarak, yapılan operasyonlar neticesinde gözaltına alınan meslektaşlarımızın derhal serbest bırakılmasını talep ediyor, AKP iktidarının tüm uygulamalarına karşı direncin artırılması ve ülkemizin karanlığa sürüklenmesine izin vermemek için bir kez daha mücadeleyi yükseltmeye çağırıyoruz.

Adalet İçin Hukukçular"

Hiç yorum yok: