26 Ocak 2013 Cumartesi

Grup Yorum elemanı Seçkin Aydoğan ‘Açlık Grevi’nde

Tekirdağ 1 No’lu F Tipi Hapishanesinde bir seneyi aşkın süredir hukuksuz bir şekilde tutuklu bulunan Seçkin Aydoğan açlık grevinde.

Hapishanelerde tecrit işkencesi ve keyfi uygulamalar devam ediyor. Bunun son örneği Tekirdağ F Tipi Hapishanesinde yaşandı. Devrimci tutsak Emrah Uygur keyfi bir şekilde arkadaşlarının yanından alınıp zorla ve işkenceyle bağımsızların koğuşuna alındı. Bunun üzerine Emrah Uygur, Deniz Şah ve Deniz Kabak'ın başlattığı açlık grevine destek için 21 Ocak 2012 günü, Fikret Kara, Sadık Çelik, İlyas Arguvan, Seçkin Aydoğan, Özcan Bayram adlı tutsaklar da açlık grevine başlamışlardır.

F Tiplerinde bu keyfi uygulamalar ne ilk nede sondur. 19 Aralık katliamıyla başlayan bu işkence 13 yıldır kesintisiz bir şekilde sürüyor. Ama tutsak alıp tecrit etmeleri teslim almalarına yetmedi. Özgür tutsaklar şehitler pahasına direnmeye üretmeye devam ettiler. Ve devam ediyorlar. Biz Grup Yorum olarak tecriti ve direnişi anlatmaya direnmeye devam ediyoruz. Biz bu bedeli göze aldık. Seçkin bu bedeli göze aldı. Grup yorum elemanı Seçkin Aydoğan'ın ve diğer devrimci tutsakların talepleri derhal kabul edilmeli hapishanelerdeki keyfi uygulamalar ortadan kalkmalıdır. 7 yıl boyunca şehitlikler pahasına devam eden ölüm orucunu, Almanya’da tek tip elbiseye tek başına direnen ve zafer kazanan Şadi Özbolat’ı hatırlatırız. Boyun eğmezliğimizi tarihimizden çok iyi bilirler. Bu uygulamalar bizi yıldıramaz. Tüm devrimcileri tutsakta etseler biz o hapishaneleri başınıza yıkarız.

Keyfi uygulamalar son!
Baskılar bizi yıldıramaz!
Devrimci tutsaklar onurumuzdur!
Türküler susmaz, halaylar sürer!
Grup Yorum | Sanat Cephesi

Hiç yorum yok: