5 Şubat 2013 Salı

Aşırı Milliyetçiler Eren Erdem'i hedef gösterdi

Milliyetçiler sitesi adı altında söz de habercilik ve vatanseverlik yapan sitede yer alan haber, akıllara yeni 'Ogün Samast'lar mı yaratılmaya çalışılıyor, sorusunu getirdi.

Aydınlık gazetesi yazarı Eren Erdem “milliyetciler.com” isimli internet sitesinde yayınlanan ve kendisini hedef gösteren habere ilişkin açıklama yaptı. Yayınlanan haberde Eren Erdem için “Bu ülke sahipsiz değil. Bu ülkenin dokunulamayacak değerleri var. Kim ki bu vatanın değerlerine çomak sokup o değerleri bulandırmak isterse; o çomak tutan eli alır kırarız! Kim ki bu vatanın değer verdiği Türk büyüklerine o pis diliyle çamur atarsa o dili tutar keseriz!” gibi ifadelere yer verilmişti.

Erdem, yaptığı açıklamada sitenin kendisi ile ilgili daha önce de haberler yaptığını belirterek, evinin taşlandığını, arabasının lastiğinin kesildiğine değindi.

Erdem açıklamasında durumu savcılığa intikal ettirmiş olmasına rağmen hiçbir sonuç alamadığını belirterek “Ben, fikirleriyle yaşayan biriyim. Bu ülkede düşünmek suç olmamalıdır. İnsanlar fikirler nedeniyle öldürülmemelidir. Daha kötüsü, “jeton, öldürüldükten sonra düşmemelidir.” Yargının bu hareketsizliğine anlam vermem mümkün değildir! İlgili sitenin haberini, sizlerle paylaşıyorum. Ve bu ırkçı katliam çağrısına tanık olmanızı ümit ediyorum…” dedi.

İşte Eren Erdem’in açıklaması:

“IRKÇI KATLİAM ÇAĞRISI
Uzun bir süredir, kan kokan, katliamcı başlıklarla; insanların yaşama hakkını elinden almayı “vatanseverlik olarak tanımlayan” bir internet sitesinde, tarafıma yönelik çok sayıda haber yapılmıştır. Bu haberlerin içinde, PKK flamaları önüne resimlerim koyulmuş, PKK’lıların bedenine başım koyulmuş (fotoşop tekniğiyle) ve adeta benim için KATLİAM çağrısı yapılmıştır.

İlgili site, daha evvelce benzer bir haber yapmış, hemen akabinde evim taşlanmış ve arabamın lastiği kesilmiştir. (Bu, savcılığa yaptığım suç duyurusunda mevcuttur.)

Bu durumu savcılığa intikal ettirmiş olmama rağmen, hiçbir sonuç alamadım.

Hatta ilgili site, “savcılık başvurularımdan haberdar olmuş (?)” ve alaylı manşetler atmıştır. Çok ilginç.

İlgili sitede yapılan ve söylediğim ifade edilen cümlelerin tümü “çarpıtılarak sunulmuş”, özelliklede “kan kokan son katliam çağrısında” Malatya’da yaşadığı iddia edilen Ermeni bir aşirete mensup olduğum, dilimin kesileceği, haddimin bildirileceği türünden bir takım ifadeler yer almıştır.

“Aynı zamanda, sitede; söylediğim iddia edilen ifadenin bir kısmı köşe yazılarımdan alınmıştır.” Bir kısmı da “tamamen cümle değiştirilerek konmuş” ve konferansta söylediğim ifade edilmiştir. Bu konferanslara katılanlar, benim neyi nasıl söylediğimi çok daha iyi bilmektedirler.

Malatya’lı olduğum doğrudur. Özelliklede ismi zikredilen Ermeni aşiretin varlığından bihaberim. Lakin “Ermeni olmanın, öldürülme nedeni olduğunu” yeni öğreniyorum.

Ve dün bir yakınıma “Facebook üzerinden”, hiç tanımadığı sahte bir hesaptan; “Eren’in evinin ışıkları geç saatlere kadar açıktı.” Şeklinde bir mesaj gönderilmiş. (Bu mesaj kayıt altındadır, IP soruşturması için tutuyoruz.) Demek ki, “KATLİAM ÇAĞRISININ yapıldığı saatlerde evim gözetim altında tutulmuş…”

Ben, fikirleriyle yaşayan biriyim. Bu ülkede düşünmek suç olmamalıdır. İnsanlar fikirler nedeniyle öldürülmemelidir. Daha kötüsü, “jeton, öldürüldükten sonra düşmemelidir.” Yargının bu hareketsizliğine anlam vermem mümkün değildir!

İlgili sitenin haberini, sizlerle paylaşıyorum. Ve bu IRKÇI KATLİAM ÇAĞRISINA tanık olmanızı ümit ediyorum…”

Hiç yorum yok: