18 Şubat 2013 Pazartesi

ÇHD: ‘Bugüne kadar susmadık, bundan sonrada susmayacağız!’

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ÇHD'ye yönelik günlerdir devam eden yalan dolu açıklamaları, İstanbul Başsavcılığı ve İstanbul polisi tarafından bir saldırı talimatı olarak algılanmış. Avukat tutuklamaları ile başlayan süreç, bu gün Çağlayan Adliyesinde avukat gözaltıları ile yeni bir saldırı dalgasına dönüşmüştür.

NE YAPARSANIZ YAPIN, BU GÜNE KADAR SUSMADIK,
BUNDAN SONRADA SUSMAYACAĞIZ…
Bugün 12.30’da Çağlayan Adliyesinde avukat tutuklamalarını protesto için  yapılan basın açıklamasına polis saldırmış, arkadaşlarımız Muhittin Köylüoğlu, Özgür Esen, Halil Kocabaş, Arman Yılmaz ve Erman Öztürk  gözaltına alınmış, saldırı nedeniyle yaralanan Av.Evrim Deniz Karatana, Av.Aycan Çiçek, Av.Ramazan Demir ise tedavi altına alınmıştır. 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ÇHD’yönelik günlerdir devam eden yalan dolu açıklamaları, İstanbul Başsavcılığı  ve İstanbul polisi tarafından bir saldırı  talimatı olarak algılanmış. Avukat tutuklamaları ile  başlayan süreç, bu gün Çağlayan Adliyesinde avukat göz altıları ile yeni bir saldırı dalgasına dönüşmüştür.

 Hukuksuz ve sahte belgelerle yaptığınız tutuklamalar deşifre olunca, kozmik oda, kozmik bilgi, çelik kapı  “örgütsel doküman” gibi yalanlarınız  ortaya çıkınca, ağır bir suçluluk telaşı ile bu sefer Adliye’de saldırdınız.

 Bizler buna hazırız.

 Yarattığınız hukuksuzluğa, polis şiddetine ve işkenceye ise asla teslim olmayacağız.

 Direneceğiz..

 Çünkü 1974’den beri bizler zaten bunun için mücadele ediyoruz.  Çünkü ÇHD bunun için hala var, bunun için var olmaya devam edecektir.

 İşkenceleriniz, göz altılarınız, tutuklamalarınız ise umurumuzda  değil..

 Bizler direnecek ve mücadeleye devam edeceğiz. Sizlerde işkencelerinize devam edin..
Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Merkezi

Hiç yorum yok: