16 Şubat 2013 Cumartesi

Emperyalizmin saldırganlığına karşı: Birleş, örgütlen, hareket et!

Dünyada emperyalizm olduğu sürece birçok başlıkta harekete geçmemiz gerekiyor: ama Filistin halkına uygulanan zulmü, Irak’taki durumu, Libya’nın işgalini unutmaksızın Suriye öznelinde ve BOP ekseninde elle alındığında kritik bir yere sahip olduğunu söylememiz gerekiyor. Bu yüzden Anti-Emperyalist Savaş Cephesi | Sosyalist Cephe olarak kendimizi tanımlarken ne gizliden ne de utangaç savaş karşıtlığı yapmıyoruz. Açık açık deklere ediyoruz: Suriye halklarının yanındayız!

Ortadoğu’da emperyal çıkarlarını gözeterek ağa babaları isteyince “Esad’a Esed!”, Suriye rejimini diktatöryal gören sahtekâr Müslümanlara ve kendini sosyalist olarak tanımlayan burjuvazinin liberal fahişelerine karşı, emperyalizme karşı onurlu bir direniş sergileyen Suriye halklarının yanındayız!

Bu emperyal saldırganlığa ve savaşta tarafız!

Ezilenlerin yanındayız!

Dün sadece Müslüman ülkeler işgal ediliyor diye avazı çıktığı kadar emperyalist tahakküme (sömürüye) bağıran ama sonradan onların yedeğine düşen Arap coğrafyası ve bu paralelde başta Ortadoğu ülkeleri Türkiye hükümetiyle birlikte emperyalizmin uşaklığını yaparken Anti-Emperyalist Savaş Cephesi | Sosyalist Cephe olarak biz: bugün emperyalizmin temsilci ve (tırnak içinde) ‘emperyalist süper gücü’ne karşın yarın herhangi bir Müslüman, Hristiyan vb. gibi bunlarla birlikte, herhangi Batı’lı bir ülke aynı güçlerce işgal edilirse, rejimine ve ideolojisine, dinine, ırkına ve rengine bakmaksızın aynı tavrı alacağımızı duyuruyoruz!

Bu bağlamda emperyalizm ve emperyalistler bölge de kendisine daha bağımlı ve bağlı, daha kontrollü ve uyumlu rejimleri başa getirmeye çalışıyor ve Suriye burada önemli bir uğrak oluşturuyor. Bu yüzden ortak düşmana karşı: Suriye halkı ile dayanışmamızı ilan ediyoruz!

ABD, Ortadoğu’dan elini çek!
Suriye halkı yalnız değildir!
Suriye’ye emperyalist müdahaleye hayır!
Emperyalizmin uşağı AKP, Ortadoğu’dan defol!
Anti-Emperyalist Savaş Cephesi | Sosyalist Cephe

Hiç yorum yok: