5 Nisan 2013 Cuma

Devrimci 78’liler Federasyonu’ndan açıklama

Basına ve Kamuoyuna
Bizimde destek verdiğimiz çözüm sürecinde; barış ikliminin yeşertilmesi, anaların ağlamaması, gençlerin ölmemesi çalışmalarında; hükümet tarafından kamuoyuna “Akil İnsanlar” listesi açıklandı. İlk toplantısını da Başbakanla yaptılar.

Hazırlanan listenin antidemokratik ve dayatmacı bir biçimde,  akil mi?, sakil mi? olduğu belli olmayan kişilerden oluşması, çoğunluğunun AKP’nin elini güçlendirecek karakterde olması iktidarın konuya nasıl baktığını göstermektedir.

Bu konuda devam eden çalışmaları dikkate alarak sürecin hassasiyetini de gözeterek sürece dair endişelerimizi saklı tutuyoruz.

Ancak; bu listede adı geçen ve bir televizyon kanalında “Türkiye 78liler sözcüsü” olduğunu iddia eden Celalettin Can’ın kurumlarımızla hiçbir bağı ve ilişkisi yoktur.

Ayrıca önemsediğimiz, darbe yargılaması sürecinin öncesi ve devamında bir karıştır-barıştır aktörü gibi davranan 78'liler Girişim sözcüsünün o listeye devlet tarafından çağrılmış olmasından hareketle, solun ve özelikle 78'lilerin “tamamının temsil edildiği” ve açıklanan “listeyi desteklediği” gibi gerici basından kamuoyuna yapılan açıklamalar doğruyu yansıtmamaktadır.

Adı geçen girişim sözcüsü başta Devrimci 78'liler olmak üzere ne solu nede 78'lilerin bütününü temsil etmemektedir.

Bunun kamuoyu tarafından bilinmesini istiyoruz.

Saygılarımızla.

Devrimci 78’liler Federasyonu üyesi
ANKARA 78'LİLER DERNEĞİ YÖNETİM KURULU

Hiç yorum yok: