22 Mayıs 2013 Çarşamba

RedHack Reyhanlı belgeleri: Bombalı araçları El Nusra hazırladı

RedHack, Reyhanlı saldırılarıyla ilgili olduğunu iddia ettiği jandarma istihbarat belgelerini dün Twitter üzerinden yayımladı. Twitter hesabından “Reyhanlı’da ne oldu? Ne oluyor? İşte bu soruların cevabı” diye yazan RedHack, ellerine Jandarma İstihbarat Daire Başkanlığı’na ait bir takım ‘gizli’ ibareli belgeler geçtiğini belirtti. Belgelerde, Suriye ’de faaliyet gösteren El Kaide yanlısı gruplara ulaştırılmak üzere hazırlandığı iddia edilen bomba yüklü araçlara ilişkin detaylara yer verilirken bu araçların Suriye tarafından arandığı bilgisi dikkat çekiyor.

Belgelerde ayrıca, söz konusu planların, 25 Nisan tarihinde elde edildiği belirtilen ve Suriye’deki en etkili silahlı muhalif gruplardan El Nusra’nın, üç araca Türkiye ’ye yönelik bir eylemde kullanmak üzere bomba düzeneği yerleştirdiği yönündeki bilgilerle paralellik taşıdığı ibaresi dikkat çekiyor. Belgelerde Halkların Demokratik Kongresi (HDK) tarafından düzenlenecek olan ‘Barış ve Demokrasi Konferansı’na ‘terör örgütü sempatizanları’nın katılacağı ihbarı yapılıyor.

Daha önce Dışişleri ve İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, hatta Türk Silahlı Kuvvetleri’nin internet sitelerini hackleyen RedHack bugün öğlen saatlerinde Twitter'dan ellerine Reyhanlı saldırılarıyla ilgili Jandarma  İstihbarat Daire Başkanlığı'na ait bir takım gizli belgeler geçtiğini duyurdu.

RedHack yaklaşık 2 saat sonra ise "Reyhanlı'da ne oldu? Ne oluyor? İşte bu soruların cevabı" Tweet'i atarak, Jandarma  İstihbarat Daire Başkanlığı'na ait olduğu iddia edilen belgeleri paylaştı.

redleaks.blogspot isimli sitede belgeleri yayınlayan RedHack, "Elimize mail yoluyla gecen Hatay Reyhanlı patlamasina ait Jandarma İstihbarat Daire Başkanlığınin "gizli" belgeleri yayinliyoruz. Reyhanli halkini sadece bombalar degil, sansür de katletti. İstihbarati cok önceden alınan bombaları eğer "sırf savas çıksın" diye halkın arasına salarsanız, böylede birileri oyununuzu bozar.  Gerçekleri birilerinin ulastırmasi lazımdı, bizde bunu yapıyoruz. Korkmuyoruz çünkü hayat korkakları affetmez" dedi.

NUSRA CEPHESİ'NE BOMBA YÜKLÜ ARAÇLAR
Belgelerde, Suriye’de faaliyet gösteren El Kaide yanlısı gruplara ulaştırılmak üzere hazırlandığı iddia edilen bomba yüklü araçlara ilişkin detaylara yer verilirken bu araçların Suriye tarafından arandığı bilgisi dikkat çekiyor.

RedHack’in yayınladığı belgelerde ayrıca, söz konusu planların, 25 Nisan tarihinde elde edildiği belirtilen ve Suriye’deki en etkili silahlı muhalif gruplardan El Nusra’nın, üç araca Türkiye’ye yönelik bir eylemde kullanmak üzere  bomba düzeneği yerleştirdiği yönündeki bilgilerle paralellik taşıdığı ibaresi dikkat çekiyor.
RedHack'in Reyhanlı'da yaşanan ve yüzlerde kişinin yaşamını yitirdiği patlamaya ilişkin paylaştığı belgelere buradan ulaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok: