4 Ağustos 2013 Pazar

FKBC neyi savunur?

FKBC: Kürtlerin özgürlük mücadelesini destekler; her türlü milliyetçiliğe karşı çıkar. Ama… (?) emperyalizme karşı kim mücadele yürütüyorsa Kürt halkını onun temsil etmesini savunur.

FKBC: Devrimci Marksizm gibi devrimci ve radikal akımları kendine yoldaş görür, sınıf savaşımına dayanan bütün sosyalist oluşumları destekler.

FKBC: Bugün AKP diktatörlüğü tarafından örgütlenen bütün davaların (Ergenekon, Devrimci Karargâh ve KCK) manipülasyon ve siyasi amaçlı sahte davalar olduğunu düşünür ve bunlara karşı mücadele yürütür.

FKBC: Kapitalizm olmak üzere, NATO vb. gibi ‘Gladio’ yapılanmaları, her türlü emperyalist devletler ittifakının savaşa hizmet ettiğini düşünür, etnik ve dinsel ayrışma dâhil,  Türkiye’nin gerici devletinin bölgesel yayılmacılık yönündeki her girişim ve müdahalesini teşhir eder.

FKBC: Hangi görüşten olursa olsun, sömürülen ve kapitalizmden rahatsız tüm insanların katılımıyla yaşayabileceğini düşünür ve anti-emperyalist birleşik bir cephenin inşasını savunur.

FKBC: Bütün sosyalist sol fraksiyonların Faşizme Karşı Birleşik Cephesi’nin oluşturulması için koşulsuz ve gönüllü birlikteliğinden yanadır.

Hiç yorum yok: