5 Eylül 2013 Perşembe

FKBC 4 yaşında!

FKBC | Faşizme Karşı Birleşik Cephe, tam dört yıl önce, Ocak 2009’da, bir uçurumun ortasında kuruldu. Biz kimiz(?)e cevabımız ise elbette ideolojik olacaktır, devrimci Marksizm’den beslenen ve sosyalizmi referans alan bir güzergâhımızın olduğudur.

Özetle ardımızda kimseler yok. Dolayısıyla peşine düştüğümüz kimseler de. Sadece 4. Kuvvet Medya diye tabir ettiğimiz (her nedense demokrasinin dördüncü kuvveti olarak anılır) ve her dönem devletlerin dördüncü kuvveti işlevini yerine getiren ana akım (burjuva) haberciliğe karşın sosyalist solun propagandası amacıyla yola çıktık. Başlarken vurgu yaptığımız ve bir uçurumun ortasında kurulduğumuz o mecranın yola koyulmasının kısa hikâyesi budur.

Artık biliyorsunuz; FKBC hiçbir kişi, kurum, fraksiyon, hareket, örgüt veya oluşumla doğrudan ya da dolaylı bir ilişki içinde değildir. Fakat devrimci propagandayı temel aldığımızı söylememiz gerekiyor. İrili, ufaklı (bayrakların büyüklüğüne ve küçüklüğüne bakmadan) herkesin yanında ve herkese aynı uzaklık derecesindeyiz, netice itibariyle yanlarında durmak istediğimiz koskoca bir Türkiye Devrimci Hareketi (TDH) var, bu da bizi güçlü kılıyor. İşte bu felsefeyle hiçbir görüş ve inancı önümüze koymadan geçirmeye çalıştığımız dört yılı geride bıraktık.

Bir özeleştiri verirsek hatalarımızı gördüğümüzü söylüyoruz. Hatalar yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Ama sizlerle birlikte öğrenerek bu hatalardan da dersler çıkaracağız.

O yüzden ellerimizde, bazen spreyler de olsa, yeri geldiğin de artık su kovaları ve fırçalarla barikatların ardında berbat edilen bu ülkeyi sizlerle birlikte temizlemeye kararlıyız!

Hiç yorum yok: