30 Eylül 2013 Pazartesi

Gülsuyu'nda kirli ilişkiler ağı!

Gülsuyu’nda gerçekleşen ve Hasan Ferit Gedik’in ölümüyle sonuçlanan silahlı saldırıyı yaptıkları iddia edilen kişilerin fotoğraflarını sosyal medyada yerini aldı. Kuşkusuz diğer sosyalist sol ve ilerici sayfalarında katkılarıyla bu fotoğrafları gündeme getirebildik.

Maltepe Gülsuyu Mahallesi’nde uyuşturucu çetelerine karşı bölge halkının mücadelesi aylardır sürüyor.

Daha önce 9 kişinin vurulduğu Gülsuyu mahallesinde dün de Halk Cepheliler "Çetelere izin vermeyeceğiz, hesap soracağız" yazılı pankart açıp sloganlar eşliğinde yürüyüşe geçti. Grubun yürüyüşü sırasında kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce ateş açıldı.

Açılan ateş sonrasında başına aldığı dört mermi ile yaralanan Hasan Ferit Gedik, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Semiha Ateş, Gökhan Aktaş ve Yalçın İleri ile olay yeri yakınındaki bir markette alışveriş yapan Abdullah Kıyak yaralandı. Gökhan Aktaş Bayındır hastanesinde ameliyat edildikten sonra şuan (30 Eylül - 01 Ekim 2013) yoğun bakımda tutuluyor.

Polis delilleri karartmak için hastanede
Hayatını kaybeden Hasan Ferit Gedik'in odasına durumu şüpheli iki kişi girdi. Teknisyen olduğunu söyleyen kişiler şüphe çekince kimlik soruldu. Kimliklerini gösteremeyen iki kişi bir odaya kaçarak kendilerini içeri kilitledi. Sivil polisler, Hasan Gedik Ferit'in vurulmasıyla ilgili delilleri karartmaya çalıştılar. Bakınız o video görüntüleri.

Sivil polis olduğu tahmin edilen kişilerin elinde bir torba olduğu görüldü. Ferit Gedik'in yakınları iki kişinin sivil polis olduğunu ve çetelere yardım ederek delilleri ortadan kaldırmak için hastaneye gelmiş olabileceklerini söyledi.

İçeride bir odaya sığınan iki kişiyi çevik kuvvet ekipleri kurtardı.

Daha önce 9 kişiyi yaralamışlardı
Gülsuyu Mahallesi, Mesut Caddesi üzerinde 7 Ağustos 2013 tarihinde meydana gelen olaylar zincirinde 3 ayrı silahla yaralama olayında toplam 9 kişi yaralanmıştı. Olayla ilgili olduğu öne sürülen Göksel K. isimli şüpheli yakalanmış, Göksel K. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konulmuştu.

Saldırı sonrasında FKBC olarak bizimle birlikte diğer sosyalist sayfalarla birlikte özellikle Halk Cephesi, sosyal medyadan saldırıyı yaptıklarını iddia ettiğimiz bu kişilerin haber içeriklerini ve paylaştığımız fotoğraflarını Oda TV ve Muhalif Gazete'de yer verdi. Kendilerine teşekkür ediyoruz.

İşte sosyal medyada FKBC imzalı paylaşılan o fotoğrafımız: (Fotoğrafı büyütmek için üzerine tıklayın!)

O fotoğraflardan Mehmet Ali Ağça çıktı
Gülsuyu’ndaki saldırıyı yaptıkları iddiasıyla yayınladığımız fotoğraflarda ilginç isimler de yer alıyordu.

Fotoğraftakiler arasında olan Yusuf Turhan'ın, Facebook hesabından paylaştığı fotoğraflarda gazeteci Abdi İpekçi'nin katili Mehmet Ali Ağca ile yakın ilişkiler içinde olduğu görülüyor. İşin ilginç tarafı Yusuf Turhan adlı bu kişi bu kontra adamlarla oturup kalkarken uyuşturucuyla mücadele yürütülsün adıyla bir fotoğrafta paylaşmış, kamufle ya da siyasete AKP'den girme çalışmaları yürüttüğü belli olan bu kişi bir yandan da Ağca'yı çocuğunun sünnetine katarak kirveliğini üstlenmiş. Ağca ile Yusuf Turhan'ın beraber belediye başkanını ziyaret ettikleri de yine fotoğraflarda göze çarpıyor.

Gülsuyu uyuşturucu çetesi aynı zamanda Esenkent Ülkü Ocağı üyeleri
Mehmet Ağ, Esenkent Ülkü Ocağı başkanı ve torbacı olarak biliniyor aynı zamanda silahı ve parayı genelde sağlayan kişi, profil hesaplarına baktığınızda bunu bariz görebiliyorsunuz, takiplerimiz doğrultusunda deşifre olmasından sonra Facebook hesabını kapattı.

Gültepe’de silahlı saldırının olduğu saatlerde sosyal medyada ilginç yorumlar
Hasan Ferit Gedik'in öldürülmesinde şüpheli olarak gördüğümüz Yusuf Turhan ile aynı soy ismi taşıyan Zafer Turhan, Yusuf Turhan isminden daha da çok öne çıkan isimlerden biri aslında. Deyim yerindeyse oldukça kolpa. 

Yusuf Turhan'ın Facebook hesabından övgüler düzen ve "Allah başımızdan eksik etmesin seni CANIM ABİM" diye hitap eden Zafer Turhan, Hasan Ferit Gedik'in öldüğü saatlerde şunları yazmış:

"Ey namusu bütün ve adalet için savaşan Gülsuyu gençleri asıl hedef sinmek yılmak bilmeyen gençlerin hikayesi Allah size yar ve yardımcı olsun Allah sizle beraber olsun."

İşte Zafer Turhan'ın fotoğrafları:


Facebook’tan silah fotoğrafları paylaştılar
Yine şüpheliler arasında olduğu iddia edilen bir diğer isim olan Hakan Taşhan'ın da Facebook hesabında paylaştığı silah fotoğrafı ve Gülsuyu'nun fotoğrafı dikkat çekiyor.Gülsuyu zanlıları
Polis işbirliği mi yapıyor
Hatırlanacağı gibi Gülsuyu'nda daha önce de çeteler tarafından 9 kişi vurulmuştu. Daha önce BDP ve ESP üyelerininde maruz kaldığı bu saldırılardan sonra şimdi de Halk Cephesi üyeleri maruz kaldı. Ancak o dönem saldırı ile ilgili kimse ifade vermeye yanaşmamıştı. Takip ettiğimiz kadarıyla Twitter'da yapılan yorumlara göre; mahalleli polisin de çetelerle işbirliği içinde olduğu fikrinde. Bu aslında kesin bilgi. Takiplerimizden çıkan sonuç bu.

Şuan mağdur konumundaki Gülsuyu'lular şikayetçi olmanın dışında mahallelerini korumaya oldukça kararlılar. Bundan sonra Gülsuyu'nun çok farklı olacağını söyleyelim. Gülsuyu'nda bu saatten sonra devrimci milis güçler görmeye hazır olun. Olması gereken olacak ve devrimciler Gülsuyu'nun her alanını kuşatacaklardır, bu cinayetlerin, katliamların hesabı sorulacaktır. Bilgiler mevcuttur, halk acılarını yüreğine gömdükten sonra faşistlerden hesabı sorulacaktır. FKBC sosyal medya üzerinde salt Halk Cepheli dostlarımızın değil ilerici ve devrimci olarak gördüğümüz bütün unsurların yanında olacaktır. Bilinsin isteriz.

Hiç yorum yok: