30 Eylül 2013 Pazartesi

Halkın Birliği: Uyuşturucu çetesi faşistler Halk Cepheli Hasan Ferit Gedik’i katlettiler

Daha öncesinden Gülsuyu Mahallesi’nde BDP’li ve ESP’li 9 kişiyi polisinde desteğinde ve korumasında silahlı saldırıyla yaralayan uyuşturucu çeteleri bu kezde 29 Eylül akşamı Gülsuyunda çeteleşmeyi protesto eden gösteride silahlı saldırıda Halk Cepheli 5 kişiyi daha vurdular. Başına birden fazla mermi isabet eden Halk Cepheli 21 yaşındaki üniversite hazırlık öğrencisi Hasan Ferit Gedik kaldırıldığı hastanede yaşamını kaybetti. Yaralılardan Gökhan Aktaş'ın durumunun ise ağır olduğu öğrenildi.

Gülsuyu mahallesine üslenen ve uyuşturucu ticareti yapan çetelere karşı uzun dönemden bu yana devrimciler tarafından mücadele yürütülüyordu. Faşist çetelerin kimler olduğu bilinmesine rağmen devrimcilere göz açtırmayan polis bu faşist çeteleri koruyup kollamakta ve devrimci çalışmalara karşı v bir koçbaşı olarak kullanmaktadır. 29 Eylül akşamı Maltepe, Gülsuyu Mahallesi, Mesut Caddesi üzerinde Halk Cephesi üyesi bir grup devrimci "Çetelere izin vermeyeceğiz, hesap soracağız" yazılı pankart açıp sloganlar eşliğinde yürüyüşe geçti.

Gülsuyu Fatma Hanım Durağı'na kadar gelen grup burada basın açıklaması yaptı. Açıklamada, "Bu saldırılar karşısında mahallemizi terk edip gideceğimizi düşünüyorlarsa yanılıyorlar. Dün Armutlu'yu ele geçirmek istedilerse şimdi de mahallemizi ele geçirmek istiyorlar. Mahallemizden gidecekler başka yolu yok" denildi.

Açıklamanın ardından dağılan gruba faşist çetelerce ateş açıldı. Olayın ardından bölgeye polis sevk edilen polisler inceleme başlattı.

Açılan ateş nedeniyle, Semiha Ateş, Hasan Ferit Gedik, Gökhan Aktaş ve Yalçın İleri ile olay yeri yakınındaki bir markette alışveriş yapan Abdullah Kıyak yaralandı.

Yaralılar, sağlık ekiplerince yapılan ilk müdahalenin ardından, Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastane önünde toplanan arkadaşları 21 yaşındaki üniversite hazırlık öğrencisi Hasan Ferit Gedik'in hayatını kaybettiğini duyurdu.

Hayatını kaybeden Hasan Ferit Gedik'in odasına durumu şüpheli iki kişi girdi. Teknisyen olduğunu söyleyen kişiler şüphe çekince kimlik soruldu. Kimliklerini gösteremeyen iki kişi bir odaya kaçarak kendilerini içeri kilitledi.

Sivil polis olduğu tahmin edilen kişilerin elinde bir torba olduğu görüldü. Hasan Ferit Gedik'in yakınları iki kişinin sivil polis olduğunu ve çetelere yardım ederek delilleri ortadan kaldırmak için hastaneye gelmiş olabileceklerini söyledi.

İçeride bir odaya sığınan iki kişiyi çevik kuvvet ekipleri kurtardı. Ve bunların sivil polis olduğu açığa çıktı. Ve hatırlanacağı gibi Gülsuyu Mahallesi, Mesut Caddesi üzerinde 7 Ağustos 2013 tarihinde meydana gelen olaylar zincirinde 3 ayrı silahla yaralama olayında toplam 9 kişi yaralanmıştı. Olayla ilgili olduğu öne sürülen Göksel K. isimli tetikçi yakalanmış ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konulmuştu.

Aslında Gülsuyunda devrimcilerin mücadelesini engellemekle ve mahalleye egemen olmak için uyuşturucu çetesi faşistleri polis koruyup kolluyor. Bu çetecilerin kimler olduğunu polis biliyor ama dokunmuyor. Hasan Ferit Gedik’in katili uyuşturucu çetelerini koruyup kollayan faşist AKP hükümetidir.

Faşist çetelerden hesap sormak için safları sıklaştıralım!
Hasan Ferit Gedik ölümsüzdür!

Hiç yorum yok: