28 Kasım 2013 Perşembe

Savunma sırası bizde: Halkın Avukatlarına özgürlük!

Halkın Hukuk Bürosu İstanbul ve Ankara büroları, Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Merkezi, Ankara ve İstanbul Şubeleri 18 Ocak 2013 günü hukuksuzca basıldı ve Halkın Hukuk Bürosu Avukatlarından; Avukat Ebru Timtik, Avukat Barkın Timtik, Avukat Taylan Tanay, Avukat Günay Dağ, Avukat Selçuk Kozağaçlı, Avukat Betül Vangölü Kozağaçlı ve ÇHD üyesi; Avukat Güçlü Sevimli, Avukat Şükriye Erden, Avukat Naciye Demir çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

11 Çelik Kapı, Kozmik Oda bulunduk dediler, bu avukatlar ajanlık faaliyeti yapıyor dediler ama ne savcılık sırasında ne de hakimlikte bu iddialar sorulmazken aylar sonra hazırlanan iddianamede de bu iddiaların hiçbirine değinilmemişti. Müvekkiline susma hakkını neden hatırlattığı, devrimcilerin avukatlığını neden yaptıkları soruldu.

Kimdir bu avukatlar?

Devrimcilerin, sosyalistlerin tüm ezilen halkların, öğrencilerin, işçilerin, memurların, sendikacıların, devrimci basının avukatıdırlar.

Anadolu’nun dört bir yanında yaşanan infaz, işkence, katliam davalarında tüm ezilenlerin hukuk ve adalet mücadelesini sürdürdüler.

Engin Çeber’in Ferhat Gerçek’in, Güler Zere’nin, 19 Aralık’ta katledilen devrimcilerin avukatlığını yaptılar. Bu yüzden saldırıyorlar. Bu yüzden gece yarılarında kapılarını kırarak giriyorlar bu avukatların bürolarına, derneklerine.

Bugüne kadar onlar bizi savundu şimdi savunma sırası bizde.

24-25-26 Aralık'ta Silivri'de görülecek mahkemeye tüm halkımızı bekliyoruz ve onlar için 29 Kasım 2013 saat 18.00'da Galatasaray Lisesi önünde buluşuyoruz.
Halkın Avukatları susturulamaz!

Hiç yorum yok: