16 Eylül 2014 Salı

İşçi Birliği Derneği'ne yönelik faşist sindirme saldırılarına sessiz kalmayalım!

Burjuvazi, devrimcilere / komünistlere saldırmaya devam ediyor. Emekçi mahallelerinde polis-çete işbirliği 15 Eylül günü Sefaköy’de yaşanan saldırıyla daha da belirgin hale gelmiştir.

Gençliğin yaşamını karartan ve bizzat devlet destekli çeteler tarafından satılan uyuşturucuya karşı Sefaköy’de bir yürüyüş gerçekleşt
irilmiştir. Ardından bir grup faşist, bozkurt işaretleri yaparak satır ve döner bıçaklarla sınıf devrimcilerine saldırmışlardır. Bugün ise sermaye devletinin kolluk güçleri, saldırıya uğrayan komünistler olmasına rağmen İşçilerin Birliği Derneği’ne baskın yapmaya çalışmıştır. Faşistler ise polisin komünistlere müdahalesini alkışlarla karşılayarak taşkınlıklarını sürdürmüşlerdir.

Faşist dinci diktatörlülük devrimci kurumlara yönelik saldırılarını artırarak sürdürüyor. Daha önce Halk Cephesi’ne ve bu paralelde de Gazi Mahallesi ve Sarıgazi’de polisin Demokratik Haklar Federasyonu (DHF) şubelerine yönelik polis saldırının ardından önce uyuşturucu faşist çetelerin saldırarak bir devrimcinin bıçaklandığı Sefaköy İşçi Birliği Derneği'ne bu kez de polis saldırdı. Polis hiç bir şey bulmamış olacak ki, devrimci kurumları kapatmak için, “derneğin çay ocağı” olduğunu gerekçe göstererek, derneğin kapatılacağını dayatarak, direnen devrimcilere fütursuzca saldırdı ve dernekte dayanışmak amacıyla bulunan içinde Halkın Birliği okurlarının da bulunduğu ve son bilgilere göre 49 devrimci zorla gözaltına alındı.

Faşizm bir yandan faşist uyuşturucu çeteleri koruyup kollayıp sokaklara salarken, öte yanda polis terörüyle - yasaklarla, tehdit ve işkencelerle devrimcileri ve emekçileri korkutmaya ve boyun eğdirmeye çalışıyor. Dinci dikta - iktidar dalaşı olan sahte operasyonlarda İslami motiflere büründürülmüştür. Din eksenlidir ama temelde faşizandır. Bu yüzden tüm işçi, emekçi ve devrimcileri, faşist diktatörlüğün devrimci kurumlara yönelik baskı ve saldırılarına karşı birleşik bir tutum alarak dayanışmayı büyütmeye ve faşist kuşatmayı parçalamaya ve d
evrimci kurumları sahiplenip ayakta tutmak için dayanışmayı büyütmeye çağırıyoruz!

Gözaltına alınanlar serbest bırakılsın!
Kahrolsun sermaye diktatörlüğü!
Faşist baskılar devrim için dövüşenleri yıldıramaz!
Faşizmi devrimle ezeceğiz!

FKBC | Faşizme Karşı Birleşik Cephe

Hiç yorum yok: