27 Kasım 2014 Perşembe

Dayanışmayı büyüt: Yaşasın enternasyonal dayanışma!

Black lives matter! | Siyahların yaşama hakkı vardır!
Mike Brown’un polislerce katledilmesinden sonra Ferguson’da binlerce asker ve polisin ablukasına rağmen sokağa çıkan eylemciler bir kez daha saldırıyla karşılaştı. Polisin terörünü protesto eden göstericiler Michael Brown'ı öldüren polis memurunun yargılanmasına gerek görmeyen Jüri’nin kararını ülke genelinde protesto ederken, katledilenlerin sayısı şuan Michael Brown'la birlikte beş kişiyi buldu.

ABD'de yaşanan ırkçı polis terörüne karşı gelişen isyan. Fransa'da biber gazının bir genci öldürmesi üzerine patlak veren eylemler ve ardından biber gazının yasaklanması, Meksika'da polis, çeteler ve devlet üçgeninde kaçırılan ve katledilen gençler için gençliğin ayaklanarak hükümet binasını kuşatması, havaalanı işgalleri. Yunanistan'da, İngiltere'de, Şili'de eğitim reformuna karşı gelişen kitlesel eylemler. İsrail Siyonizmi’ne karşı Filistin gençliğinin direnişi.

Bütün bunların yanında Kobanê'deki IŞİD terörüne karşı Kürt, Türk, her milliyetten gençlerin direnişe katılması...

İçinde bulunduğumuz Türkiye topraklarında gençliğin devrimci birliğini yaratmaksa, diğer yönü de dünya çapında bu birliği örgütlemektir. Dünya genelinde yaşanan gençlik mücadelesindeki bu yükselişe, Türkiye'de Gezi’yle birlikte başlayan birleşik mücadeleyi örnek olması açısından herkesi enternasyonal dayanışmayı örmeye ve örgütlenmeye çağırıyoruz.

LONG LIVE INTERNATIONAL SOLIDARITY!
#MikeBrown
#EricGarner
#JohnCrawford
#TamirRice
#VonderritMyers
#TaneshaAnderson

Hiç yorum yok: