25 Ocak 2015 Pazar

SYRIZA'ya selam olsun

Yunanistan’da seçimleri çoğunlukla Radikal Sol Koalisyon (SYRIZA) ve lideri Aleaksis Tsipras kazandı. SYRIZA liderini Selahattin Demirtaş’a hatta haddini aşıp Che’ye benzetenler oldu. Tahmin edin kim (?) burjuva liberaller. Hakkını verelim SYRİZA olsa olsa Türkiye’nin ÖDP’sidir, fazlası değildir. (Yanlış anlaşılmasın ÖDP ve o ardıldan gelen bütün hareketlerin tarih içerisindeki pratikliği bizler için önemlidir, zira SYRIZA’nın kazanımlarını ÖDP’ye empati kurarak geliştiriyor ve Ufuk Uras gibi bir demagog ve sapmayı bunun dışında tutarak umut ediyoruz. Ki ÖDP lideri Alper Taş’ın, Yunanistan'da gerçekleşen erken genel seçimlerinden o dönemlerde zaferle çıkması beklenen SYRIZA’nın Pazar akşamı başkent Atina'da düzenlenen büyük mitingine katılarak SYRIZA lideri Aleksis Çipras'a destek vermesinden dolayı da dillendirmiyoruz.


Radikal Sol Koalisyon (SYRIZA)’a mesaj: Başarılarınızın devamını diliyoruz, Yunan halkını, SYRIZA ve yoldaşlarını selamlıyoruz.
Umudumuz odur ki SYRIZA’nın iktidar yürüşüyü ÖDP’nin de yürüyüşü olsun. Bu arada elbette SYRIZA’nın çoğunluğu sağlaması biz sosyalistler için umuttur, aksi de düşünülemez. Selamımız daim olun, Yunanistan halklarına, SYRIZA’lı yoldaşların bu eşitlik ve adalet başarısına selam olsun. SYRIZA’nın zaferi ilerisi için faşizmin yok oluşu içinde umuttur, ‘umut’ sosyalist soldur. Sosyalizmdir, Marksizm’dir. Yolları / yollarımız açık olsun!

Gezi'de "Deniz ayırır, haysiyet birleştirir" diyen SYRİZA'ya selam olsun, bizlere de umut olsun...

Hiç yorum yok: