20 Temmuz 2015 Pazartesi

Suruç’taki kitle katliamını lanetliyoruz!

AKP rejiminin lojistik ve siyasal destek verdiği IŞİD ve beraberindeki gerici güçler, Rojava devrimini savunmak ve Kobane’nin yeniden inşası için gençlik kampı düzenlemek üzere bir araya gelen gençlere bombalı saldırıda bulundu. Saldırı aramızdan 30’un üzerinde genç yoldaşımızı aldı ve onlarcası ağır yaralı.

Öncelikle Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) ve Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) üyesi genç mücadele arkadaşlarımızın ailelerine ve yoldaşlarına başsağlığı diliyor, acılarını ve öfkelerini paylaşıyoruz!

IŞİD ve beraberindeki tüm gerici güçlerle olan mücadelemizde hep birlikte olacağımızı bir kez daha haykırıyoruz.

Ortadoğu ve Suriye’de her türlü mezhep çatışmasını körükleyen, cihadçı çetelere TIR’larla silah taşıyan AKP rejimi, daha öncesinde olduğu gibi Rojava devrimini boğmaya çalışıyor; başta sosyalistler olmak üzere Rojava devrimi ile dayanışma içinde olan herkesi hedef almayı sürdürüyor.

“Kobane düştü düşecek” söylemiyle tarafını belli eden AKP iktidarı, Katar ve Suudi Arabistan ile birlikte Sünni İslam mezhepçiliğine destek olacak her türlü provokatör gelişmenin arkasındadır.

AKP iktidarı Ortadoğu halklarının demokratik ve laik bir arada yaşama iradesinin düşmandır.

Evet, bu iktidar Rojava’nın bölgeye taşıdığı umudun düşmanıdır. Evet, bu iktidar Kürt halkının kahramanca yürüttüğü demokrasi mücadelesinin karşısındadır. Evet, bu iktidar bölge halklarının kardeşliğine, emekçilere ve mazlumlara düşmandır. Evet, bu iktidar IŞİD’in ve her cinsten cihadçı sapık örgütün destekçisidir. Evet, AKP, ÖSO’nun, El Nusra’nın ve İŞİD’in gölgesidir!

AKP gericidir, leş sevicidir!

Yıkılmalıdır!

Bir kez daha AKP'nin koruyup, kolladığı faşist şeriatçı IŞİD çetelerinin gerçekleştirmiş olduğu kitle katliamını lanetliyoruz. Tüm emekçileri faşist şeriatçı katliamlara ve AKP faşist diktatörlüğüne karşı mücadeleyi yükseltmeye çağırıyoruz.

SGDF üyelerine karşı gerçekleştirilen bombalı saldırıya karşı bütün devrimci ve ilerici güçler sokaklara çıkmalı, gerici güçlere karşı gereken cevabı vermelidir. Özelikle de emperyalistlere, sermaye düzenine ve destekledikleri dinci gerici güçlere karşı halkların kardeşliği mücadelesini yükseltilmelidir.

AKP’yi yıkalım, sosyalist Türkiye’yi ve Ortadoğu’yu inşa edelim!
FKBC | Faşizme Karşı Birleşik Cephe

Hiç yorum yok: